Projekts "Klavesīnistes Ainas Kalnciemas koncerts un meistarklases Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolā"

Ķekavas novada pašvaldība
Klavesīnistes Ainas Kalnciemas koncerts un meistarklases Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolā
MŪZIKAS NOZARE. 2023.gada 3.projektu konkurss
500.00 EUR
24.02.2024
24.02.2024

Projekta apraksts

Aina Kalnciema ar izcilību absolvējusi klavieru un ērģeļu spēles klases Pēterburgas Konservatorijā, viņa ir turpinājusi izkopt savu klavesīna spēles meistarību Holandē, Francijā, Šveicē un Vācijā. Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste, un ar vieskoncertiem ir apceļojusi agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi un Eiropas valstis. Viņa ir muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, tādiem kā Pēterburgas Filharmonijas orķestri, "Maskavas Virtuoziem", " Musica Viva", dažādiem kamerorķestrim no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Kopš 1998.gada Aina Kalnciema ir ansambļa "Baltic Trio" dalībniece, ar kuru kopā izpilda un ieraksta mūsdienu skaņdarbus flautai, čellam un klavesīnam, kurus sacerējuši Baltijas valstu komponisti. A. Kalnciema ir piedalījusies daudzos Eiropas, Kanādas un Jaunzēlandes festivālos un muzicējusi kopā ar izciliem dažādu valstu mūziķiem ( J. Holloway, B. Skride, I.Monighetti, S. Preston,L. Duftschmidt, A. Mustonen, Paolo Pandolfo, A. Rudins, O. Zoboli, A. un M. Utkiniem, E. Bosgraaf, flautistu Massimo Mercelli u.c. kā arī ar tādiem ansambļiem kā " La Petite Bande", "Musica Antiqua Koln", "Les ArtsFlorissants", "Hortus Musicus"). 2024.gada 24.februārī klavesīniste A. Kalnciema sniegs koncertu Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolā, kā arī vadīs audzēkņiem meistarklases klavesīna spēlē. Bērniem tiks demonstrēts instruments - klavesīns, stāstīts par tā izcelsmi, uzbūvi, skaņdarbiem, komponistiem, atšķirību no mūsdienu instrumentiem, kā arī par atšķirīgo spēles veidu. Savukārt, meistarklašu laikā klavierspēles audzēkņi atskaņos savus iemācītos nelielos skaņdarbus. Ainas Kalnciemas atskaņojumā tiks izpildīti J.S.Baha, V.Bērda, Fr. Kuperēna, D. Skarlati, D. Bortņanska un J.Kalnciema mūzika.
Projekta mērķis ir parādīt Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolas audzēkņiem atšķirību starp mūsdienu instrumentiem un senās mūzikas instrumentiem, paplašināt audzēkņu zināšanas un pieredzi par seno mūziku, instrumentu skanējumu. Projekta uzdevumi: 1. Iepazīstināt bērnus ar seno mūziku un seno mūzikas instrumentu - klavesīnu. 2. Dot iespēju bērniem uzzināt kā klavesīns ir mainījies un piemērojies mūsu gadsimtā, kāds ir tā skanējums un īpatnības. 3. Sniegt kvalitatīvu klavesīna mūziku. 4. Piedāvāt bērniem praktisku pieredzi, izpildot seno mūziku uz klavesīna.
Klavesīna koncerts un meistarklases notiks 2024.gada 24.februārī Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolas kamerzālē. Koncertu apmeklēs apmēram 70 audzēkņi un 10 pedagogi. Bērni noklausīsies klavesīnistes Ainas Kalnciemas koncertu, pēc tam vidējo un vecāko klavierspēles klašu audzēkņi uzstāsies ar iepriekš sagatavotu programmu. Vēlāk A. Kalnciema vadīs meistarklases, demonstrējot senā mūzikas instrumenta - klavesīna tehniskās iespējas un strādājot ar klavierspēles audzēkņiem.
Projekts palīdzēs: 1. Popularizēt seno mūziku un seno mūzikas instrumentu - klavesīnu. 2. Iepazīstinās bērnus ar izcilo klavesīnisti, Baha Mūzikas fonda prezidenti un starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla direktori Ainu Kalnciemu. 3. Ieinteresētu jauno paaudzi apgūt klavesīna spēli un seno mūziku, lai klavesīna spēles prasmes varētu nodot nākamajām paaudzēm.
Projekta īstenotāja ir Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolas direktore, flautiste Diāna Virse, kurai senā mūzika ir sirdslieta.
Koncertu Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolas zālē klausīsies apmēram 70 mūzikas skolas audzēkņi un 10 skolotāji. Mūzikas skolas zāle ir piemērota senās mūzikas atskaņošanai. Mūzikas skolas zāle nevar uzņemt citus interesentus (piemēram, baldoniešus, Ķekavas novada iedzīvotājus), jo vietu skaits zālē ir ierobežots.