Projekts "Finansējums TDA Gatve 80 gadu jubilejas gatavošanās procesam"

Gatves fonds
Finansējums TDA Gatve 80 gadu jubilejas gatavošanās procesam
Mērķprogramma "Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību attīstība un ilgtspēja"
10 000.00 EUR
12.11.2024
30.11.2025

Projekta apraksts

TDA "Gatve" ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem kolektīviem Latvijas deju pūrā. Jau drīz "Gatve" svinēs savu 80 gadu jubileju - cilvēka mūžam ļoti godājams vecums. Ir daudz kas piedzīvots, daudzas jubilejas, daudz koncertu, ka nevar vairs saskaitīt. Tomēr "Gatve" neskaita gadus un koncertus, bet gan iet uz priekšu, meklējot jaunus uzaicinājumus gan sadarbojoties ar horeogrāfiem, gan piedaloties dažādos projektos. "Gatve" ir kolektīvs, kurš neguļ uz slavas lauriem ilgi. Gadu no gada kolektīvam pievienojas jauni dejotāji, atnesot savu unikālo redzējumu. Jubileja ir katram gatvietim īpašs un svarīgs process, ko izbauda ikkatrs dejotājs, tāpēc savai 80. jubilejai vēlamies sagatavoties pilnvērtīgi, profesionāli un radoši. Koncerta repertuāru veidos un izdejos trīs Gatves sastāvi - jauniešu A grupas dejotāji un vidējās paaudzes D un E grupas dejotāji. Savu jubileju TDA "Gatve" atzīmēs mājās - VEF kultūras pilī 2026. gada 1. maijā.
Mērķis: Sadarbojoties TDA “Gatve” vadītājiem, dejotājiem un radošajai komandai, veidot jubilejas koncerta programmu, kas notiks 2026. gada 1. maijā, kas atspoguļotu skatītājiem "Gatves" ilgo un dejām piepildīto mūžu, iemīļotākās dejas un savu raksturu. Kā arī piedalīties dejas tradīcijas attīstības un saglabāšanas procesā, veicinot un popularizējot latviešu skatuviskās tautas dejas tradīcijas; papildināt TDA “Gatve’’ repertuāru ar četrām oriģinālhoreogrāfijām, tās turpmāk izdejojot arī citos koncertos, labdarības pasākumos Latvijā, ārzemju braucienos un deju festivālos Eiropā un ārpus tās. Uzdevumi: veidot koncerta režiju; veidot koncerta scenogrāfisko vīzīju; izveidot oriģinālu muzikālo materiālu četrām oriģinālhoreogrāfijām; sagatavot demo muzikālo materiālu četrām oriģinālhoreogrāfijām; radīt četras oriģinālhoreogrāfijas, tās iestudēt TDA “Gatve’’ dejotājiem; ierakstīt muzikālo materiālu studijā; sagatavot deju kolektīva māksliniecisko sniegumu un deju iestudējumu kvalitāti mēģinājumu procesā.
No 12.11.2024. - Oriģinālmūzikas komponēšana; No 6.01.2025. - Oriģinālhoreogrāfiju izveide pie jaunā muzikālā materiāla; No 13.01.2025. - Koncerta programmas, scenogrāfiskās vīzijas un stāsta veidošana sadarbībā ar koncerta režisoru, scenogrāfu; No 21.01.2025. - Oriģinālhoreogrāfiju iestudēšana TDA “Gatve’’ dejotājiem; No 4.03.2025. - Koncerta horeogrāfiju iestudēšana TDA “Gatve’’ dejotājiem; 19.04.2025. - Deju nometne deju kolektīva mākslinieciskā snieguma un deju iestudējuma kvalitātes nodrošināšanai; No 5.05.2025. - Ieraksti mūzikas studijā, dziesmu aranžējums; 13.09.2025. - Deju nometne deju kolektīva mākslinieciskā snieguma un deju iestudējuma kvalitātes nodrošināšanai; 18.12.2025. - Repertuāra izdejošana mēģinājuma ietvaros, turpinot gatavoties jubilejas koncertam. Mēģinājums tiks filmēts.
TDA "Gatve" 80 gadu jubilejas koncertā tiks godināti un pieminēti iepriekšējie kolektīva vadītāji, repetitori un koncertmeistari, tiks atjaunotas agrāk dejotas Zelta fonda dejas, kā arī izdejotas dejotāju iemīļotas senākas un ne tik senas horeogrāfijas, kā arī tiks izdejotas pēdējos gados īpaši "Gatvei" radītās horeogrāfijas. Īpaši jubilejas koncertam radītās dejas turpmāk tiks iekļautas TDA “Gatve’’ koncertu repertuārā, uzstājoties dažādās Latvijas pilsētās, kā arī ārzemju deju festivālos.
Projekta īstenotāji ir TDA “Gatve’’ vadība: mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala, repetitori Aigars Bajārs un Kristīne Kitnere, koncertmeistars Arvīds Brensons, TDA “Gatve’’ dejotāji. Projektam piesaistītā radošā komanda: Dagmāra Bārbale - TDA “Vektors’’ mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja; Alise Bēra - VPDK ''Grieži'' vadītāja, horeogrāfe; Mārtiņš Miļevskis - komponists, mūziķis; Rūdolfs Apse - režisors, leļļu teātra aktieris, Spēlmaņu balvas ieguvējs, bijušais "Gatve'' dejotājs; Koncerta norises vieta un sadarbības partneris VEF Kultūras pils.
Projekts ir paredzēts gatavošanās procesam TDA Gatve 80 gadu jubilejas koncertam 2026. gada 1. maijā, kas norisināsies VEF kultūras pilī, koncerta mēŗķauditorija ir skatītāji un viesi no visas Latvijas, kā arī iesaistītie dejotāji no trīs Gatves sastāviem. Gatavošanās procesā, veidojot jaunas oriģinālhoreogrāfijas un izstrādājot koncerta scenāriju, galvenokārt, mērķauditorija ir Gatves vadītāji, 120 dejotāji, piesaistītie horeogrāfi, mūziķi, režisors un scenogrāfs.