Projekts "Grupu Židrūns un Bēdu Brāļi ārējo tirgu apguve"

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Lo-Fi"
Grupu Židrūns un Bēdu Brāļi ārējo tirgu apguve
Mērķprogramma "Neakadēmiskās mūzikas atbalsts"
2 950.00 EUR
20.09.2023
31.03.2024

Projekta apraksts

Židrūns ir viena no redzamākajām Latvijas neatkarīgās mūzikas apvienībām, kura savā daiļradē ir izaugusi, lai tiktu plašāk sadzirdēta arī ārpus tās robežām. Tieši tāpēc mūsu (I Love You Records) mērķi 23./24. gadam būtu saistīti ar Židrūns auditorijas paplašināšanu arī ārpus Latvijas robežām. Ņemot vērā pasaulē augošā pieprasījuma pēc ģitārmūzikas subžanriem, šis būtu atbilstošs laiks, lai vienu no Latvijas šī žanra karognesējiem sadzirdētu mūzikas mīļi Vācijā, Spānijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Meksikā un citur. Bēdu Brāļi ir jauna uzlecoša post-punk apvienība, kas savās rindās apvieno jau citās apvienībās sevi pierādījušus mūziķus - Kasetes, Boys Will Be Boys, Tribes of The City, u.c. Post-punk žanrs pašreiz pasaulē ir īpaši aktualizējies un piedzīvo uzplaukumu. Turklāt grupas jaunākais ieraksts "DUENDE" nesen saņēma Zelta Mikrofona balvu kā labākais Roka un metāla mūzikas albums, tāpat grupa tikko ir izcelta IMPALA (Eiropas Neatkarīgo Mūzikas Izdevēju Apvienība) 100 Eiropas grupu sarakstā, kurai būtu jāpievērš īpaša uzmanība. Tāpēc tieši tagad būtu īstais mirklis virzīt grupu pretī plašākām klausītāju auditorijām gan Eiropā, gan ārpus tās.
Mūsu mērķis ir atjaunot un aktualizēt Covid-19 laikā iesaldētos plānus un kontaktus grupu atpazīstamības veicināšanai un jaunu klausītāju piesaistīšanai ārpus Latvijas - grupām gan uzstājoties "dzīvajā", gan viņu radītās mūzikas straumēšanai. Galvenie uzdevumi būtu saistīti ar Židrūns un Bēdu Brāļi regulāru koncertēšanu ārpus Latvijas tādos mūzikas tirgos kā Vācija, Francija, Spānija, Nīderlande, Zviedrija, Dānija, un citos. Klātienes tikšanās un ciešas sadarbības dibināšana ar koncertu organizatoriem un aģentiem, sabiedrisko attiecību aģentūrām, radio promoteriem ir neatņemama šo uzdevumu sasniegšanas sastāvdaļa. Turklāt, ņemot vērā I Love You Records iepriekšējo pieredzi un darbu ar tādām grupām kā Ewert and the Two Dragons, Super Besse un Alise Joste, kuri ir koncertējuši, tikuši atskaņoti ārvalstu radio un guvuši atpazīstamību ārpus savu valstu robežām, ir pienācis laiks tādiem māksliniekiem kā Židrūns un Bēdu Brāļi.
Reeperbahn, Hamburga, Vācija (2023. gada 20.-23. septembris) ir viens no lielākajiem šāda tipa pasākumiem, kurā tiek dibināti kontakti un stiprinātas sadarbības saites ar mūzikas profesionāļiem no visas pasaules. Šis ir arī viens no gada otras puses festivāliem, kas ļauj plānot nākamā gada aktivitātes, kā arī visplašāk pārstāvētais festivāls ar Vācijas mūzikas industrijas profesionāļiem, kā arī no visas pasaules.
Židrūns strādā pie jauna albuma ierakstīšanas, kas tiks pabeigts 2023. gada rudenī un ir īstais laiks, lai sāktu plānot un meklēt šī albuma atbalstu ārvalstīs - sabiedrisko attiecību aģentūras, koncertu organizatori un aģentūras, fizisko kopiju izplatīšanas iespējas, aģentūras, kas nodarbojās ar mūzikas iekļaušanu citos audiovizuālajos darbos (kino, reklāmas, spēles, utt.).
Bēdu Brāļi strādā….. ESNS (Eurosonic), Groningena, Nīderlande (2024. gada 17.-20. janvāris) ir lielākais Eiropas showcase festivāls, kas notiek gada sākumā un ir kā ieskrējiena platforma muzikālajām norisēm 2024. gadā. Šeit līdztekus esošajiem sadarbības partneriem jau var lūkoties uz konkrētu festivālu iespējām. MENT, Ļubļana, Slovēnija (festivāls vēl nav izziņojis datumus, bet tradicionāli notiek marta mēnesī). Šis ir uzskatāms par svarīgāko un aktuālāko festivālu Eiropas Dienvid/Austumdaļā, kas tiek plaši pārstāvēts ar mūzikas profesionāļiem no šī reģiona - Čehija, Ungārija, Itālija, Polija un tai pat laikā arī piesaista"vecās" Eiropas profesionāļu uzmanību. Te jau tradicionāli tiek pārstāvēti aktuālāko pasaules mūzikas mediju pārstāvji un sabiedrisko attiecību aģentūras. MENT ir kā aktuālās mūzikas modes noteicējs un reģiona būtiskākais spēlētājs.
Apvienojot šo trīs festivālu/konferenču specifiku, delegātu ģeogrāfiju un mūsu pieredzi: 1. Židrūns un Bēdu Brāļi būtu jānokļūst radio apraidēs, 2. Grupām rastos iespēja regulārām koncerttūrēm gan Eiropā, gan ārpus tās, 3. Nodrošinātu priekšnosacījumus dalībai Eiropas festivālos, 4. Tiktu iegūti albumu apskati un grupu izcelšana ārvalstu medijos un pleilistēs, 5. Tiktu sasniegti straumēšanas apjomu pieaugumi, 6. Rastos iespēja sadarbībai ar aģentūrām, kas nodarbojās ar mūzikas iekļaušanu citos audiovizuālajos darbos (kino, reklāmas, spēles, utt.).
I LOVE YOU Records (SIA Lo-Fi, reģ. Nr. 40003643346, juridiskā adrese - Brivības gatve 226, k-2, Rīga, LV-1039). Projekta vadītājs - Bruno Roze (p.k. 131072-11012, adrese - Dzirnavu iela 1-11, Rīga, LV-1010). Projekta dalībnieks - Uldis Pabērzis (p.k. 100275-11855, adrese - Ernsta Bergmaņa iela 5, Rīga, LV-1014).
Kopumā veicot projektā aprakstītās aktivitātes ir mērķis sasniegt auditoriju, kurai ir interesants Židrūns un Bedu Brāļi mūzikas žanrs. Ģeogrāfiski orientēsimies uz visu pasauli, bet primāri koncentrējoties uz Eiropu. To iespējams izdarīt sasniedzot šajā projekta aprakstā minētos mērķus.