Alojas bibliotēkas darbības pamatmērķis ir daudzveidīgu, kvalitatīvu pakalpojumu un resursu piedāvājums ikvienam vietējās kopienas iedzīvotājam izglītības, informācijas un personības izveides vajadzībām, ieskaitot atpūtu un saturīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju. Pamatojums projekta nepieciešamībai ir viens no bibliotēkas svarīgākajiem uzdevumiem – bērnu un jauniešu lasītprieka rosināšana, veicināšana un literāro interešu attīstīšana. Lai bibliotēkas piedāvātie radošie un literārie pasākumi kļūtu izzinošāki, interesantāki, rosinoši uz grāmatu lasīšanu, vēlamies dot iespēju klātienē satikties lasītājiem un grāmatu autoriem, tulkotājiem, ilustratoriem. Klātienē satiekoties ar radošajām personībām, bērni un jaunieši tuvāk iepazīs oriģinālliteratūras tapšanas, grāmatu tulkošanas, ilustrēšanas procesus, bērniem un jauniešiem tiks radīta iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus autoriem, tulkotājiem, ilustratoriem, aktīvi piedalīties pasākuma ietvaros piedāvātajās literārajās un radošajās aktivitātēs.
Literāro pasākumu norisei nepieciešami papildus finanšu līdzekļi autoratlīdzībai.
Projekta mērķis - ar bibliotēkas organizētajiem un piedāvātajiem literārajiem pasākumiem un iniciatīvām popularizējot bērnu un jauniešu oriģinālliteratūru, augstvērtīgus literatūras tulkojumus, rosināt un veicināt pamatskolas (1.-9.klasei) vecuma posma skolēnu lasītprasmi un lasītprieku, raisīt viņos izziņas interesi un veicināt radošas personības attīstību.
Projekta uzdevumi
1) Sākot no 2025.gada februāra mēneša organizēt septiņas radošas tikšanās un literāras sarunas ar bērnu grāmatu autoriem, tulkotājiem, ilustratoriem;
2) Popularizējot bērnu un jauniešu oriģinālliteratūru, literatūras tulkojumus, papildināt tikšanās ar autoru izdoto, tulkoto, ilustrēto grāmatu izstādi;
3) Veicināt bibliotēkas un izglītības iestādes ciešāku sadarbību kvalitatīvas kultūrvides veidošanā un attīstībā.
Literāros pasākumus plānots organizēt reizi mēnesī sākot no 2025.gada 3.februāra līdz 2025.gada 30.novembrim (skolas mācību gada laikā, jo mērķauditorija ir skolēni). Projekts ir ilgtspējīgs. Projekta norises vieta – Alojas pilsēta.
1. Tikšanās ar autoru
Jāni Joņevu, februāris
2. Tikšanās ar autori
Kristīni Ulbergu, marts
3. Tikšanās ar autori
Inesi Zanderi, aprīlis
4. Tikšanās ar autori
Agnesi Zarāni, maijs
5. Tikšanās ar autori
Ingu Pizāni, septembris
6. Tikšanās ar autori
Lauru Vinogradovu, oktobris
7. Tikšanās ar autori, ilustratori
Līvu Ozolu, novembris
Katram literārajam pasākumam tiks nodrošināta reklāma un publicitāte, izplānots pasākuma norises scenārijs. Literāros pasākumus noslēdzot tiks savlaicīgi sagatavota un iesniegta atskaite VKKF.
1) Noorganizētas 7 tikšanās un literāras sarunas ar autoriem, tulkotājiem, ilustratoriem;
2) Popularizēta 7 autoru oriģinālliteratūra grāmatu izstāžu veidā;
3) Veicināta iespēja un vēlme skolēniem paplašināt savu redzesloku, lai lasītu un tuvāk iepazītu lat-viešu oriģinālliteratūru bērniem un jauniešiem, kvalitatīvus literatūras tulkojumus;
4) Kultūras vērtību pieejamības dažādošana, nodrošinot bibliotēkas pakalpojumu daudzveidību;
5) Bibliotēkas un izglītības iestādes ciešākas sadarbības nostiprināšana un pilnveidošana, izceļot bib-liotēkas lomu kā lokālās kultūrvides stiprinātāju.
Projekta vadītāja
Sarmīte Frīdenfelde – Alojas bibliotēkas vadītāja
Darba grupa
Ineta Lopenova – Alojas Ausekļa vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā
Gunta Pukšto – Limbažu novada pašvaldības Finanšu un ekonomikas nodaļas grāmatvede
Alojas Ausekļa vidusskolas pamatskolas (1.- 9.kl.) skolēni, kas ir arī bibliotēkas pastāvīgie apmeklētāji, saņems uzaicinājumu piedalīties literārajos pasākumos, lai klātienē satiktos ar autoriem.