Projekts "Dalība Baltijas Animācijas Festivālā Ņujorkā, ASV"

VLADIMIRS LEŠČOVS
Dalība Baltijas Animācijas Festivālā Ņujorkā, ASV
FILMU MĀKSLAS NOZARE. 2023.gada 2.projektu konkurss
900.00 EUR
24.10.2023
28.10.2023

Projekta apraksts

Šī gada 2023. gada martā es saņēmu uzaicinājumu piedalīties Baltijas animācijas festivālā Ņujorkā, kuru organizē Lietuviešu savienība Amerikā, un prezentēt pasākumā programmu ar pēdējo dažu gadu laikā ražotām labākajām Latvijas animācijas filmām. Programmā ir paredzēts iekļaut Kārļa Vītola, Edmunda Jansona, Jurģa Krāsona un citu autoru filmas. Ņemot vērā augošo interesi pasaulē par Baltijas valstīs ražotām animācijas filmām, šis pasākums būtu vērtīgs ieguldījums Latvijas autoru animācijas popularizēšanai Ziemeļamerikā un īpaši Ņujorkā – pilsētā, kura pamatoti ir viens no pasaules svarīgākajiem audiovizuālās mākslas centriem. Festivāla laikā ir plānots kopā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem piedalīties diskusijās ar Amerikas skatītājiem, kā arī organizatoru rīkotās meistarklasēs Ņujorkas studentiem. Ņemot vērā, ka pasākuma organizatoriem nav resursu ceļa izdevumu segšanai, lūdzu atbalstīt šo radošo braucienu, piešķirot finansiālo atbalstu aviobiļešu iegādei un transporta izdevumiem Ņujorkā pasākuma laikā.
Īstermiņa mērķis: Latvijas animācijas filmu programmas sastādīšana. ilgtermiņa mērķis: Filmu prezentācija un popularizēšana ASV.
Latvijas animācijas īsfilmu programmēšana un prezentācija, dalība diskusijās ar Amerikas skatītājiem, kā arī organizatoru rīkotās meistarklasēs Ņujorkas studentiem.
Latvijas animācijas filmu un autoru popularizēšana Ziemeļamerikā.
Organizācija: Lietuviešu Alianse Amerikā. Adrese: 307 W 30th. Street, New York, NY 10001-2703. Tālr: +1 212 563 2210. epasts: laasla307@gmail.com Festivāla orgkomiteja: Laima Mihailovič, Rūta Pauliukaite, Francine Rogers.
Ņujorkas kino skatītāji, mākslinieki un studenti. Mērķis ir iepazīstināt Ņujorkas skatītājus ar jaunākām Latvijas animācijas filmām un to autoriem.