Projekts "JAUNDARBI. Grosso. Concerto & Serenade"

"Jāzepa Vītola biedrība"
JAUNDARBI. Grosso. Concerto & Serenade
MŪZIKAS UN DEJAS MĀKSLAS NOZARE. 2021.gada 2.projektu konkurss
3 000.00 EUR
27.09.2021
31.10.2021

Projekta apraksts

Sezonas atklāšanas koncertā 2021. gada 24. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks prezentēti trīs latviešu komponistu darbi, pieaicinot izcilus solistus. Orķestris Sinfonia Concertante turpina koncertu ciklu, aktualizējot latviešu mūzikas jaundarbus un latviešu atskaņotājmākslinieku prezentāciju. Šajā programmā koncentrēti jaundarbi, kuru rašanos motivējis orķestris Sinfonia Concertante, bet kuru atskaņojums izkavējies pandēmijas dēļ. Virsvērtība – latviešu mūzikas aktualizācija vēsturiskā konteksta izpētes skatījumā (A. Tīss). PROGRAMMA:  Ilona Breģe /*1959/ Piektais Rīgas koncerts klarnetei un kontrabasam ar orķestri (2020) Solisti Guntis Kuzma (klarnete) un Matīss Eisaks (kontrabass)  Marina Gribinčika /*1966/ “...Un sārtais saules stars” stīgu orķestrim (2020)  Alfrēds Tīss /1928-1997/. Serenāde kamerorķestrim Trīs Re (1987) Diriģents – Andris Vecumnieks Rūpīgi pārdomātas, augstvērtīgas, inovatīvas koncertprogrammas, kuru pamatvērtība ir latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumi apvienojumā ar klasiku, diriģentu harizma, orķestra mūziķu profesionalitāte, augstvērtīgais skanējums, aktuālu solistu piesaiste, kā arī mērķtiecīgais darbs pie koncertu publicitātes, pulcējot pilnas klausītāju zāles, ir iemesls, kādēļ komponisti bieži savus jaundarbus uztic pirmatskaņot kamerorķestrim Sinfonia Concertante. Arī šī koncertprogramma nav izņēmums. Kamerorķestris Sinfonia Concertante jau vairākus gadus cieši sadarbojas ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, savus koncertus atskaņojot Ziedoņa zālē izglītības programmas ietvaros, un klausītājiem tie tiek piedāvāti bez maksas.
Projekta ilgtermiņa mērķi: • Latvijas atskaņotājmākslinieku koncertdarbības aktualizācija • Dažādu mūzikas instrumentu popularizēšana un studiju aktualizācija • Jaunas auditorijas piesaiste, dziļāka iepazīstināšana ar latviešu komponistu un atskaņotājmākslinieku daiļradi Projekta īstermiņa mērķi: • Klausītāju iepazīstināšana ar jaunu Latvijā radītu mūziku • Jaunu mūziķu iesaistīšana profesionālā orķestrī • Orķestra darbības nepārtrauktības un regularitātes nodrošināšana Projekta uzdevumi: - repertuāra stīgu orķestrim papildināšana - Latvijas mūzikas jaundarbu atskaņošana - orķestra tālākas profesionālās darbības nodrošināšana, kā arī repertuāra amplitūdas paplašināšana
Jau īstenoti galvenie priekšnoteikumi koncerta sagatavošanai - pasūtināti un sakomponēti jaundarbi. Esam vienojušies ar koncerta norises vietu - Latvijas Nacionālo bibliotēku - par koncerta datumu - 24. oktobri. Nokomplektēts mūziķu sastāvs. Mēnesi pirms koncerta sadarbībā ar LNB sāksim publicitātes kampaņu sociālajos tīklos, divas nedēļas pirms notikuma izziņosim koncertu plašsaziņas līdzekļiem. Atkarībā no tā, kāda būs epidemioloģiskā sitācija valstī, iespējams, lūgsim klausītājiem izņemt bezmaksas ielūgumus biļešuparadize.lv Nedēļu pirms koncerta sāksies mēģinājumu process. Pēc koncerta - atskaišu sagatavošana un noslēguma secinājumi.
Sezonas atklāšanas koncertā 2021. gada 24. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks prezentēti trīs latviešu komponistu darbi, pieaicinot izcilus solistus. Orķestris Sinfonia Concertante turpina koncertu ciklu, aktualizējot latviešu mūzikas jaundarbus un latviešu atskaņotājmākslinieku prezentāciju. Šajā programmā koncentrēti jaundarbi, kuru rašanos motivējis orķestris Sinfonia Concertante, bet kuru atskaņojums izkavējies pandēmijas dēļ. Virsvērtība – latviešu mūzikas aktualizācija vēsturiskā konteksta izpētes skatījumā (A. Tīss).
Kamerorķestris Sinfonia Concertante Diriģents Andris Vecumnieks Solisti Guntis Kuzma un Matīss Eisaks Latvijas Nacionālā bibliotēka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija
• Profesionālo orķestra mūziķi, kompozīcijas, diriģēšanas un muzikoloģijas autoritātes • JVLMA studiju programmu un katedru mācībspēki un studējošie • Latvijas un Rīgas mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi, viņu vecāki un skolotāji – galvenokārt attiecīgo specialitāšu pārstāvji • Rīgas un Latvijas pašreizējā un potenciālā koncertauditorija, t. sk. ārzemju viesi un tūristi • Latvijas un ārvalstu prominences, kas ir iepazinušas un popularizē Latvijas mūzikas izglītības sistēmu • Jauno un pavisam jauno mūziķu vecāki, radi, draugi un paziņas, Rīgas viesi, visi, kam nav vienaldzīga jaunā mūzika un muzikālās inovācijas kopumā.