Projekts "Ainas Kalnciemas jubilejas koncerts"

"Baha mūzikas fonds"
Ainas Kalnciemas jubilejas koncerts
MŪZIKAS NOZARE. 2024.gada 2.projektu konkurss
4 400.00 EUR
01.11.2024
07.11.2024

Projekta apraksts

Klavesīniste, Emerit. profesore, Baha mūzikas fonda prezidente un Baha kamermūzikas festivāla direktore AINA KALNCIEMA šogad svin lielu jubileju - 80 gadu dzīves un darba svētkus. Aina Kalnciema vairāk kā 30 gadu nostrādājusi JVLMA un sniegusi zināšanas un prasmes baroka izpildītājmākslas jomā ( klavesīna spēle) pāri par 300 audzēkņiem. Līdztekus pedagoģiskajam darbam A.Kalnciema no 2001.gada vada Baha kamermūzikas festivālu ( ko dibinājusi ) un organizē brīnišķīgus koncertus ar visaugstākās raudzes baroka mūziķiem no visas pasaules. Viņa ir arī Baha mūzikas fonda prezidente. A.Kalnciemas starptautiskā darbība ietver līdzdalību organizācijās REMA ( Eiropas Senās mūzikas tīkls) un NORDEM ( Ziemeļvalstu un Baltijas Senās mūzikas tīkls ) kopš 2006.gada. Viņa ir arī NORDEM valdes locekle. Māksliniece turpina aktīvi koncertēt kā Latvijā , tā arī ārvalstīs ( pēdējie koncerti: "Emilia Romagna festival" Itālija, Baroka mūzikas festivāls Monreālā, Starptautiskais kamermūzikas festivāls Jaunzēlandē u.c.) Sakarā ar savu jubileju māksliniece nolēmusi rīkot koncertu kopā ar saviem izcilākajiem un iemīļotākajiem audzēkņiem un spēles partneriem.
Koncerta mērķis ir parādīt sava ilgstošā darba rezultātus audzēkņu sniegumā, arī pašas mākslinieces izpildījumā. Kā uzdevums tiek stādīts pulcināt kopā bijušos studentus kas izklīduši pa visu Eiropu, ir speciālisti senās mūzikas atskaņošanā un turpina darbu kā izpildītājmākslinieki un pedagogi Latvijā un Eiropā.
Koncerts plānots 15. novembrī 2024.g. . Mazajā ģildē plkst. 18.00. Speciāli šim koncertam uz Mazo ģildi tiek atgādāti divi klavesīni, lai PIRMO REIZI LATVIJĀ atskaņotu J.S.Baha koncertus diviem klavesīniem uz baroka laika instrumentiem! Koncertā skanēs arī citi baroka laika komponistu skaņdarbi . Koncertā piedalās instrumentālisti, kas kopā ar klavesīnistiem veidos krāšņu koncerta programmu. Koncerta programmā skanēs: J.S.Baha Koncerts diviem klavesīniem do minorā, J.S.Baha Koncerts diviem klavesīniem Do mažorā - atskaņojumā piedalīsies arī stīgu kvintets. J.S.Baha Sonāte vijolei un klavesīnam obligato Mi mažorā BWV 1016; V.A.Mocarta Sonāte flautai ( aranžēts saksafonam)i un klavesīnam G.F.Hendeļa Sonāte čellam un klavesiņam J.G.Mīteļa Sonāte flautai un klavesiņam V.A.Mocarta Kvintets J.S.Bahs Sonāte čellam un klavesīnam Re Mažorā J.S.Bahs Moteti, ārijas no kantātēm.
Paredzama ļoti sirsnīga tikšanās mūzikā!! Neapšaubāmi šis koncerts ļaus bijušajiem studentiem tikties, novērtēt ko katrs sasniedzis, publikai sniegs brīnišķīgu baudījumu klausoties J.S.Baha dubultkoncertu atskaņojumā, kurš šādā variantā - diviem klavesīniem - izskanēs Latvijā pirmo reizi. Kopīgais prieks par baroka mūzikas plašāku pieejamību un izpratni, arī Ainas Kalnciemas darba augļi iepriecinās gan pašu A.Kalnciemu, gan viņas bijušos audzēkņus, gan publiku.
Aina Kalnciema Eva Bindere Ieva Saliete Gertrūda Jerjomenko Liene Stradiņa - Madern Elīna Gocuļaka - Benda Evija Auziņa Ieva Sarja Ainārs Paukšēns, Marta Spārniņa, Raimonds Melderis, Pēteris Trasūns, Toms Timofejevs - stīgu kvintets Oskars Petrauskis Pēteris Vaickovskis Ramons Jaffē LU koris DE CORO
Mērķauditorija ir profesionāli mūziķi, mūzikas kritiķi, studenti, skolnieki, bērni, ārvalstu diplomāti un tūristi, pensionāri, klasiskās mūzikas mīļotāji. Visi koncertā iesaistītie mūziķi ir Latvijas publikai zināmi kā augstas klases izpildītājmākslinieki, tādēļ tas ir garants lai mērķauditorija akti'vi atbalstītu šo koncertu un it īpaši jubilāri!