Projekts "Trio"

JĒKABS NĪMANIS
Trio
Mērķprogrammma "LATVIEŠU ORIĢINĀLMŪZIKA"
470.00 EUR
01.09.2023
31.10.2023

Projekta apraksts

Skaņdarbs paredzēt divās daļās, kas katra paudīs īpašu šķautni šo instrumentu saspēlē, viena būtu vairāk ar konfliktējošām (koncerta žanram raksturīgam vai šajā gadījumā končertino drīzāk), un otra tādas samierinoši un apcerīga. Apjoms abām daļām apmēram 15 minūtes.
Projekta mēŗkis radīk spilgtu un aizraujošu skaņdarbu instrumentiem, kuri tradicionāli neasociējas ar 21. gadsimta mūzuku, bet izaicinājums būtu tiem piešķirt saturu atbilstoši šim gadsimtam, nezaudējot raksturu un asociācijas, kuras tie sevī nes. Šis mērķis tiešā veidā reprezentē laikmetīgās mūzikas festivāla "Arēna" garu un ideju.
Kā jau minēts nodomu protokolā, kurš pievienots projektam, Festivāls noris šī gāda oktobrī, bet darbs pie šī skaņdarba radīšanas sāksies jau vasarā. "Darbs pie tās sāksies" frāze ietver šī baroka laikmeta instrumentu iespēju un īpašo spēles nianšu izpēti, lai pēc iespējas veiksmīgāk pārvalītu to izteiksmes valodu komponējot, kā arī tikšanās ar izpildītājiem aprpriežot un pētot šīs tēmas gan baroka, gan laikmetīgā kontekstā.
Krāšņs un aizraujošs jaundarbs darbs, kas iekļaujas festivāla formātā un uzstādījumā.
Izpildītāji: Ieva Saliete (klavesīns), Ieva Nīmane (blokflautas) un Ilze Grudule (baroka čells) festivāla direktore un atbildīgā producente: Antra Dreģe
Jebkurš cilvēks uz šīs planētas, kuram interesē laikmetīgā mūzika, kas tiek izpildīta uz baroka instrumentiem