Projekts "Dalība IDFA Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā"

IEVA ŪBELE
Dalība IDFA Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā
FILMU MĀKSLAS NOZARE. 2024.gada 2.projektu konkurss
600.00 EUR
01.11.2024
30.11.2024

Projekta apraksts

Projekts "Dalība IDFA Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā" paredz NKC dokumentālo filmu ekspertu komisijas un programmas "LTV Kods" ekspertu komisijas locekles un Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu foruma producentes Ievas Ūbeles piedalīšanos Starptautiskajā dokumentālā kino festivāla industrijas pasākumos 2024. gada novembrī Amsterdamā, Nīderlandē. Festivāla apmeklējums ļaus iegūt jaunāko informāciju par dokumentālo filmu industrijas tendencēm, attīstīšanā un ražošanā esošiem projektiem, apmācību programmu un filmu tirgu attīstības tendencēm un citiem būtiskiem industrijas jaunumiem, kas ir ļoti nozīmīgi, lai kvalitatīvi pildītu dokumentālo filmu ekspertu komisijas pārstāvja pienākumus un organizētu Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu foruma norisi.
Projekta "Dalība IDFA Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā" mērķis ir iegūt jaunāko informāciju par dokumentālā kino industrijas tendencēm 2024. gadā, kā arī veidot un uzturēt kontaktus ar industrijas kolēģiem ārvalstīs. Lai sasniegtu projekta mērķi, projekta laikā plānots īstenot šādu uzdevumu - piedalīties IDFA Starptautiskajā dokumentālo filmu festivāla industrijas pasākumos 2024. gada novembrī Amsterdamā, Nīderlandē, apmeklēt dokumentālo filmu foruma prezentācijas, kā arī dažādas meistarklases un diskusijas, - festivāla laikā tikties ar filmu veidotājiem, izplatītājiem, apmācību programmu un tirgus pārstāvjiem, lai uzzinātu jaunākās tendences un pārrunātu iespējamas sadarbības iespējas.
Projekta plānotā darbības programma ir: - 1.-15.novembris - saziņa ar festivāla industrijas sadaļas viesiem, plānojot tikšanās festivāla laikā, - 16.-20.novembris - piedalīšnās festivāla industrijas sadaļas pasākumos Amsterdamā, Nīderlandē, - 22.-30.novembris - e-pasta saziņa ar festivāla laikā sastaptajiem industrijas pārstāvjiem, iegūtās informācijas apkopošana.
Īstenojot projektu, ir plānots iegūt pārskatu par jaunākajām dokumentālā kino industrijas tendencēm, attīstībā un ražošanā esošiem projektiem, filmu tirgu darbības tendencēm un citu informāciju, kas ir ļoti būtiska, lai kvalitatīvi pildītu dokumentālo filmu ekspertu komisijas pārstāvja pienākumus un organizētu Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu foruma norisi.
Projektu īsteno pieredzējusī dokumentālā kino producente Ieva Ūbele, kuras zināmākās filmas ir "homo@lv" (rež. K. Goba) un "Inga dzird" (2018, režisors K. Goba). Ievas kopproducētā režisores Kristīnes Briedes filma "Svārstības" 2023. gadā tika nominēta nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" četrās nominācijās un ieguva žūrijas speciālbalvu dokumentālo filmu kategorijā. Filmas starptautiskā pirmizrāde notika Nordic Film Days laikā 2023.gada novembrī Lībekā. Ieva šobrīd producē starptautisku kopprodukciju, Moldovā uzņemto dokumentālo filmu "Nistru. Atgriešanās mājās" un ir uzsākusi savas debijas dokumentālās filmas “Viņas vārds būtu Emma” izpētes darbu. Līdztekus producentes darbam Ieva kopš 2023. gada ir viena no Nacionālā kino centra dokumentālo filmu komisijas ekspertēm un kopš 2024. gada programmas "LTV kods" komisijas eksperte un satura konsultante. Laikā no 2020. līdz 2023. gadam vadījusi Rietumbalkānu lielākā dokumentālo filmu festivāla Beldocs IDFF industrijas sadaļu. Kopš 2024. gada janvāra strādā Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā kā foruma producente. Strādā kā pasniedzēja vairākās starptautiskās dokumentālā kino darbnīcās - Agora Lab/Saloniku starptautiskais dokumentālo filmu festivāls, BDC Discoveries/Balkānu dokumentālo filmu centrs u.c.
Projekta mērķa auditorija ir dokumentālo filmu veidotāji, ar kuriem Ieva Ūbele sadarbojas strādājot kā eksperte NKC dokumentālo filmu ekspertu komisijā un programmas "LTV Kods" ekspertu komisijā un kā foruma producente Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu forumā. Mērķa auditorijas sasniegšana notiek tiekoties dokumentālo filmu prezentācijās, individiuālajās pārrunās, konsultācijas, kā arī Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu foruma norises laikā.