Projekts "72. Berlīnes Starptautiskā kino festivāla apmeklējums"

PAULA BĒRZIŅA
72. Berlīnes Starptautiskā kino festivāla apmeklējums
FILMU MĀKSLAS NOZARE. 2021.gada 3.projektu konkurss
320.00 EUR
10.02.2022
17.02.2022

Projekta apraksts

Jau iepriekš apmeklējot Berlīnes Starptautisko kino festivālu gan pārstāvji no Kino Bize, gan Rīgas Starptautiskā kino festivāla ir katru dienu tikušies ar dažādiem filmu izplatītājiem no visas pasaules, lai iepazītos ar potenciāliem sadarbības partneriem vai jau esošiem pēc regulāras sarakstīšanās e-pastos. Kinoteātris “Kino Bize” ir uzņemts Berlināles Pasaules kino izplatītāju tīklā, kas paredzēts nekomerciālu filmu, nelielu kinoteātru un izplatītāju sadarbībai un atbalstam, kā arī piedalās filmu izplatīšanas tīklā, ko atbalsta Media programma. Berlināles laikā un vēlāk pēc aizsāktām sarunām ir noslēgti līgumi par vairāku filmu izplatīšanu Latvijā, līdz ar to Latvjias skatītājiem piedāvājot filmas, kas savādāk nenokļūtu līdz kinoteātru un kino izrādīšanas vietu ekrāniem. Arī šogad festivāla laikā plānots gūt plašu ieskatu jaunākajās filmās, kā arī tikties ar izplatītājiem, dažādu starptautisku institūciju pārstāvjiem, art-house kinoteātriem un kino izplatītājiem, lai aizsāktu un īstenotu kā jaunas sadarbības, tā nostiprinātu iepriekš izveidotās. Festivāla laikā iegūtā informācija un kontakti sniedz nenovērtējumu ieguldījumu Kino Bize programmas paplašināšanā, tāpat sniedz būtisku pienesumu gan Rīgas Starptautiskā kino festivāla, gan Kino Bize filmu izplatīšanai. Šī festivāla laikā jau vairākkārt ir izdevies vienoties par dažādu, spilgtu filmu izplatīšanu Latvijas teritorijā (tai skaitā, “Fabians jeb gājiens pie suņiem”, “Fellinopole”, “Lēdijas portrets ugunī”, “Par bezgalīgo” un daudzām citām), kas vēlāk ir piesaistījušas plašu skatītāju un mediju interesi nonākot kinoteātros un dažādos citos kultūras pasākumos.
Mērķis ir Kino Bize filmu programmas veidotājas, bērnu un jauniešu programmas vadītājās, kā arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla izplatīšanas departamenta vadītājas un industrijas pasākumu vadītājas Paulas Bērziņas dalība 72. Berlīnes Starptautiskā kino festivāla apmeklējums. Uzstādītie uzdevumi: – Piedalīties pasaules līmeņa kinofestivālā, iepazīstoties ar nozares aktualitātēm un tendencēm pasaulē; – Gūt profesionālu pieredzi starptautiska kino festivāla norisē; – Dibināt un uzturēt kontaktus ar ārvalstu kino industrijas pārstāvjiem ar nolūku izplatīt jaunākās filmas Baltijas valstu reģionā un aizsākt jaunus starptautiska līmeņa sadarbības projektus; – Atlasīt filmas, kuras pēc vienošanās ar režisoriem, producentiem, izplatītājiem varētu iekļaut kinoteātra „Kino Bize” regulārajā repertuārā vai rīkoto pasākumu programmās. – Atlasīt filmas, kuras pēc vienošanās ar to tiesību turētājiem Rīgas Starptautiskais kino festivāls varētu izplatīt Latvijas teritorijā.
Paulas Bērziņas 72. Berlīnes Starptautiskā kino festivāla apmeklējums no 10. līdz 17. februārim 2022. gadā.
Paula Bērziņa apmeklējot 72. Berlīnes Starptautisko kino festivālu: – Tiksies ar jau esošajiem un arī potenciālajiem sadarbības partneriem; – Aizsākts sarunas par festivāla labāko filmu izplatīšanu Latvijā, kā arī demonstrēšanu RIGA IFF ietvaros; – Gūs plašu ieskatu par jaunākajām aktualitātēm kino; – Dibinās un uzturēs attiecības ar izplatītājiem, institūciju pārstāvjiem un citiem kinoteātriem; – Paplašinās kontaktu loku; – Veltīs interneta raidījumu Berlīnes Starptautiskajam kino festivālam podkāstā par kino aktualitātēm “Mans draugs — kino cilvēks”.
Paula Bērziņa ar teicamiem sasniegumiem absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju apakšprogrammā “Audiovizuālā un skatuves māksla un producēšana”, šobrīd studē uzņēmējdarbības vadību. Kinoteātrī “Kino Bize” vada dažāda veida un līmeņa projektus, veido filmu programmu. Paula pārrauga “Kino Bize” mārketinga aktivitātēs, rūpējas par kinoteātra programmas papildināšanu organizējot diskusijas, koncertus un citus pasākumus. Nodarbojas ar “Kino Bize” filmu izplatīšanu un vada “Rīgas Starptautiskā kino festivāla” filmu izplatīšanas departamentu. Kopš 2018. gada ir arī RIGA IFF industrijas pasākumu vadītāja. Iesaistās Kino Rakstu veidotajās kino kritiķu darbnīcās, kā arī ir līdzautore un raidījumu vadītāja podkāstā par kino aktualitātēm “Mans draugs – kino cilvēks”. Sīkākai informācijai lūdzu skatiet pievienoto CV.
Kinofestivāla laikā iegūtās filmas piesaistīs plašu skatītāju un mediju interesi nonākot kinoteātra Kino Bize repertuārā un RIGA IFF programmā, tā sasniedzot šo organizāciju auditoriju.