Projekts "Mariamas Gviniašvilli telpiskās skaņas meistarklase un koncerts"

Artillery 35
Mariamas Gviniašvilli telpiskās skaņas meistarklase un koncerts
MŪZIKAS UN DEJAS MĀKSLAS NOZARE. 2022.gada 2.projektu konkurss
875.00 EUR
28.10.2022
29.10.2022

Projekta apraksts

2022. gada 28.oktobrī iecerēts laikmetīgās mūzikas komponistes Mariamas Gviniašvili (Mariam Gviniashvili) elektroniskās mūzikas koncerts un meistarklase Latvijas Kultūras akadēmijā. Gruzīnu izcelsmes māksliniece no Oslo savos darbos pievēršas skaņas un telpas attiecībām papildinot elektroniskos skaņdarbus ar trīsdimensiju datorgrafiku. Viņa ir uzstājusies koncertos un festivālos visā pasaulē un ieguvusi Prix Ars Electronica PRIX CIME un Norvēģijas EDVARD apbalvojumus. Gviniašvili ir pabeigusi maģistra studijas elektroniskās mūzikas kompozīcijā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā, Lista akadēmijā un ieguvusi bakalauru Tbilisi konservatorijā un studējusi elektroniskās mūzikas kompozīciju pie Natašas Beretas (Natasha Barrett) un Andreas Čigetvari (Andrea Szigetvari). Vairāk par mākslinieci tīmekļvietnē: https://www.mariamgviniashvili.com
Projekta mērķis ir realizēt izglītojošu bezmaksas pasākumu Rīgā, kurā Mariama Gviniašvili radošajā darbnīcā iepazīstinās visus interesentus ar telpiskās skaņas pamatprincipiem un praktisku pielietojumu mūzikas komponēšanā, kā arī sniegs koncertu elektronikai uz 8 skaļruņu akustiskās sistēmas. Gviniašvili pasniedz lekcijas iesācējiem par trīsdimensiju skaņu projektā Nuts And Bolts un regulāri rīko darbnīcas un seminārus Norvēģijas tehnoloģiju centrā Notam. Projekta ilgtermiņa mērķis ir nodrošināt noderīgas informācijas apriti sabiedrībā un veicināt atvērtas bezmaksas izglītības un bezmaksas resursu pieeju visiem, kas vēlas papildināt zināšanas par jauno mediju vidi un iespējām, ko tā sniedz radošās sfēras pārstāvjiem.
2022. gada 3-28 Oktobris - Preses relīzes, pasākuma mārketings. - Mariamas Gviniašvilli bezmaksas telpiskās skaņas darbnīca notiks 28. Oktobrī LKA Nacionālās filmu skolas Elijas ielā 17 telpās. Darbnīcas garums 4h . - Mariamas Gviniašvilli bezmaksas audio vizuāls koncerts notiks tajās pašās telpās 28.Oktobrī 20.00.-21.30. - Pasākuma dokumentācija un atskaite.
- Iespēja visiem interesentiem piedalīties bezmaksas radošajā darbnīcā un apgūt jaunas zināšanas. - Bezmaksas audio vizuāls koncerts. - Daudzveidīgāka Latvijas kultūras un mākslas vide. - Kontakti ar radošās sfērās profesionāļiem ārvalstīs sadarbības projektiem nākotnē.
Projektu īsteno biedrība Artillery 35 sadarbojoties ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju un Latvijas Kultūras akadēmiju. Biedrības Artillery 35 mērķi ir iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar jaunām mākslas parādībām. Realizēt inovatīvus projektus mūzikas un starpdisciplinārās mākslas nozarēs.Bagātināt Latvijas kultūras un mākslas vidi. Veicināt Latvijas un citu valstu mākslinieku sadarbību.
Projekta mērķauditorija ir plaša spektra visa vecuma cilvēki, kam interesē laikmetīgās kultūras notikumi, māksla, skaņa, jaunās tehnoloģijas.