Projekts "Raimonda Tigula koncerts "Horizonts un Vertikāle" (Jubilejas koncerts)"

"Pasaules mūzikas un mākslas fonds"
Raimonda Tigula koncerts "Horizonts un Vertikāle" (Jubilejas koncerts)
MŪZIKAS UN DEJAS MĀKSLAS NOZARE. 2022.gada 2.projektu konkurss
5 500.00 EUR
28.11.2022
03.12.2022

Projekta apraksts

Koncerts "Horizonts un Vertikāle" būs kā atskats un kopsavilkums komponista Raimonda Tiguls radošajam darbam 50tajā jubilejā. Autors kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri atskaņos jaundarbu, 1. simfoniju ērģelēm un simfoniskajam orķestrim, kā arī kora dziesmu ciklu "Mēnesgaismas skaņu zīmējumi" kopā ar Valsts Akadēmisko kori "Latvija" un Rīgas Doma zēnu kori.
Komponista Raimonda Tigula jaundarba pirmatskaņojums. Bagātināt kultūras piedāvājumu un paaugstināt tā kvalitāti Kurzemes reģionā, īstenojot vietēja un starptautiska mēroga sadarbības projektu Kurzemē. Veicināt pašmāju kultūras organizāciju un profesionālās mākslas pārstāvju sadarbību, mūzikas jaunradi un jaunu radošās sadarbības projektu izveidi mūzikas nozarē.
2022. gadā darbs pie 1. simfonijas ērģelēm un simfoniskajam orķestrim "Horizonts un Vertikāle". No 2022. gada 28. novembra mēģinājumi ar orķestri un kori. 2022. gada 3. decembrī koncerts koncertzālē "Latvija".
Jaundarba pirmatskaņojums. Tiks radīts profesionāls, mūsdienīgs un plašai mērķauditorijai saistošs kultūras pasākums, norādot uz augstas mākslinieciskās kvalitātes kultūras piedāvājuma iespējamību un klātesamību Kurzemes reģionā, piedaloties ap 100 pašmāju profesionālās mūzikas pārstāvjiem.
Koncerta īstenotāji ir Nodibinājums „Pasaules Mūzikas un mākslas fonds”, kura radošās darbības pamatā ir Latvijas kultūras atpazīstamības veicināšana pasaulē. Fonda dibinātāji ir komponists Raimonds Tiguls, rakstniece Nora Ikstena un žurnāliste Gunta Sloga. Atsevišķu projektu īstenošanai tiek veidota sadarbība ar dažādu kultūras, mākslas un citu nozaru pārstāvjiem. Fonda darbība paredz iesaistīšanos dažādos starptautiskos kultūras projektos, īpaši mūzikas un literatūras jomā, padziļinot sabiedrības izpratni par svarīgiem Latvijas kultūras un vēstures aspektiem, skatot tos mūsdienu situācijā. Tāpat arī fonds vēlas veicināt izpratni par tradicionālo un pasaules mūziku Latvijā, izvēršot regulāru koncertdarbību, mūzikas ierakstu izdošanu un īstenojot izglītojošus pasākumus. Pasaules Mūzikas un mākslas fonda īstenotais koncerts “Tiguļkalns” jau kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem kultūras pasākumiem un vienu no spilgtākajiem piemēriem profesionālās koncertdarbības iespējamībai Latvijas reģionos. Tas ir iemantojis pastāvīgu apmeklētāju loku, kā arī ik gadu piesaista arvien jaunus klausītājus. Projekts guvis plašu atzinību gan reģionāla, gan valsts mēroga plašsaziņu līdzekļos, kā arī augstu novērtēts mūzikas profesionāļu vidū, norādot gan uz projekta māksliniecisko kvalitāti, gan tā organizatoriskajiem risinājumiem un koncepciju kopumā.
Latvijas, īpaši, Kurzemes reģiona iedzīvotāji, kā arī ārvalstu viesi, profesionālās mūzikas pārstāvji un koncertu apmeklētāji. Akadēmiskās, vokālinstrumentālās mūzikas un jaunu skaņu meklējumu cienītāji.