Projekts "24. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls"

"Baha mūzikas fonds"
24. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls
MŪZIKAS NOZARE. 2024.gada 1.projektu konkurss
11 000.00 EUR
24.11.2024
11.12.2024

Projekta apraksts

Baha kamermūzikas festivāls 23 gadu garumā sevi pieteicis kā augstvērtīgu, izglītojošu, Latvijas kultūras dzīves spožu muzikālu notikumu un kļuvis par tās neatņemamu sastāvdaļu. 23 gadu garumā tas bagātinājis mūzikas dzīvi ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās, kurās koncertos uzstājās pasaules izcilākie senās mūzikas speciālisti. 24. Baha kamermūzikas festivāls 2024.gadā kā allaž piedāvā tikšanos ar izciliem ārvalstu un Latvijas mūziķiem. Protams vieta tiek ierādīta arī jaunajiem un pavisam jaunajiem mūziķiem. Sadaļā VĀRDS JAUNAJIEM, muzicēs E.Dārziņa mūzikas skolas un Doma kora skolas audzēkņi. Šogad festivāla atklāšana notiks skaistajā Ventspils koncertzālē "Latvija".. Festivāls norisināsies no 24. novembra līdz 11. decembrim.
Baha kamermūzikas festivāls šogad norisināsies jau 24. reizi, tas ir ikgadējs un tiek plānots ilgstoši uz priekšu. Festivāla mērķis ir iepazīstināt klausītājus ar izcilākajiem ārvalstu baroka mūzikas speciālistiem, šis mērķis tiek īstenots jau sākot no pirmā festivāla 2001.gadā. Tā tiek dota iespēja studējošajai jaunatnei klātienē sadzirdēt un izprast baroka mūzikas atskaņošanas specifiku, studentiem un mūzikas skolu audzēkņiem raisīt interesi par seno mūziku, it īpaši par pasaules nozīmīgāko ģēniju - Johanu Sebastiānu Bahu un viņa daiļradi. Savukārt klausītājiem, t.i. mūzikas mīļotājiem, tūristiem, pensionāriem, mūzikas kritiķiem un profesionāliem mūziķiem, bērniem - klātienē sniegt baudījumu izcilu speciālistu sniegumā.
24. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls tiks atklāts 24. novembrī koncertzālē "Latvija" Ventspilī ar brīnišķīgu programmu EIN DEUTSCHES BAROCKREQUIEM. 28.novembrī Latvijas izcilie mākslinieki - flautiste un seno mūzikas instrumentu speciāliste Ieva Nīmane, čellists un viola da gambas atskaņotājs Ainārs Paukšēns un klavesīniste Aina Kalnciema uzstāsies Kuldīgas Kuldīgas mūzikas skolā ar programmu "Baroka mūzikas pērles" 05.11. E.Dārziņa Mūzikas skolas zālē izskanēs koncerts VĀRDS JAUNAJIEM, kurā piedalīsies Mūzikas skolas simfoniskais orķestris Andra Vecumnieka vadībā un Doma kora skolas apvienotais koris Jurģa Cābula vadībā. Dzirdēsim J.S.Baha instrumentālos koncertus un kantātes. 6. decembrī LNMM Rīgas Birža Portretu zālē uzstāsies viens no šībrīža spožākajiem jaunajiem baroka vijolniekiem Teotims Langluā Desvarte ( Theotime Langlois de Swarte) Viņa programmā J.S.Bahs, G.F.Tēlemanis, H.Pērsels. Festivāla noslēguma koncertā 11.decembrī Mazajā ģildē muzicēs arfu trio no Igaunijas. To vada izcilais, pasaulē pieprasītais un augsti novērtētais seno arfu virtuozs Endrjū Laurens Kings ( Andrew Laurence - King). programma " The Harp Consort" ietver J.S.Baha darbu aranžējumus.
Pasaules klases senās mūzikas speciālisti, it īpaši viens no vislabākajiem šībrīža vokālajiem baroka un renesanses ansambļiem pasaulē - VOX LUMINIS ir īpaša dāvana Latvijas klausītājiem. Ansambļa koncerti ir ne tikai kā izziņas materiāls vokālai anasambļu mākalai, bet sniedz izcilu muzikālu baudījumu. Arī pārējie divi - jaunais franču vijolnieks Theotime Langlois de Swarte un arfu trio Andrew Laurence - King vadībā neapšaubāmi izsauks klausītāju sajūsmu par viņu augsto profesionālo meistarību un iespēju iepazīt tuvāk ne tikai baroka vijoles, bet jo īpaši senās arfas, kas Latvijā skanēs pirmo reizi. Tā ir izdevība studējošai jaunatnei un arī jebkuram citam mūzikas mīļotājam.
Koncertzāle Mazā ģilde LNMM Rīgas Birža, E.Dārziņa mūzikas skola Doma kora skola Koncertzāle "Latvija" Ventspils Kuldīgas mūzikas skola Ansamblis VOX LUMINIS Theotime Langlois de Swarte Arfu trio "The Harp Consort" , Andrew Laurence - King Ieva Nīmane Ainārs Paukšēns Aina Kalnciema E.Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi, Doma kora skolas audzēkņi. Andris Vecumnieks Jurģis Cābulis
Mērķauditorija - jaunā paaudze , mūzikas skolu audzēkņi tiek sasniegti vistiešākajā veidā - koncerti E.Dārziņa Mūzikas skolā un Kuldīgas mūzikas skolā, kur bērni gan paši muzicējot ,gan klausoties J.S.Baha un citu baroka komponistu darbus, satuvinās ar šo mūziku un labāk to izprot. Mērķauditorija - mūzikas mīļotāji, profesionāli mūziķi, mūzikas kritiķi, ārvalstu tūristi, Latvijā dzīvojošie diplomāti, pensionāri, jaunieši apmeklēs koncertus Rīgā, Kuldīgā un Ventspilī. Tā ir auditorija, kas zinot Baha kamermūzikas festivāla koncertu kvalitāti ir pastāvīgi festivāla apmeklētāji un entuziasti. Nosaukto mērķauditoriju sasniegs izcilie koncerti ar bagātīgu un arī ļoti reti atskaņotu mūziku kas noritēs Rīgā, Ventspilī un Kuldīgā.