Projekts "LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA „MŪZIKA DIEVNAMAM – 2023” Astoņtūkstoš stabuļu skaņās …"

LATVIJAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀS BAZNĪCAS LIEPĀJAS SVĒTĀS TRĪSVIENĪBAS DRAUDZE
LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA „MŪZIKA DIEVNAMAM – 2023” Astoņtūkstoš stabuļu skaņās …
MŪZIKAS NOZARE. 2023.gada 1.projektu konkurss
4 995.00 EUR
01.07.2023
31.08.2023

Projekta apraksts

2022. gada maijā kļuva zināms, ka Liepāja 2027. gadā būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Viens no muzikālās programmas piedāvājumiem būs saistīts ar Sv. Trīsvienības katedrāles leģendām apvītajām ērģelēm. Ar neatkārtojamo skanējumu, brīnišķīgo stabuļu portālu tās ir daudzu tūristu iecienīts objekts, apmeklējot Liepāju. Jo par šīm ērģelēm rakstīts: Lielākās mehāniskās, nepārbūvētās ērģeles pasaulē! Lai dižošanās nepaliktu tikai uz tūrisma bukleta lappusēm, Liepājas Kultūras pārvalde ar Starptautisko ērģeļmūzikas festivālu, Sv. Trīsvienības katedrāles draudze ar vasaras koncertciklu “Mūzika Dievnamam” nodrošina instrumenta skanējumu. Abi muzikālie sarīkojumi savā pastāvēšanas laikā dāvājuši liepājniekiem un pilsētas viesiem iespēju dzirdēt ne tikai Latvijas izcilos ērģelniekus, bet arī māksliniekus no daudzām Eiropas valstīm, kā arī ASV. Šodien, kad Liepāja uzsāk gatavošanās procesu, lai godam turētu izcīnīto īpašo Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, ir svarīgi, lai koncertcikls „Mūzika Dievnamam!” ik vasaru saviem klausītājiem piedāvātu koncertus ar lieliskiem māksliniekiem un lai ērģeles skanētu! Lai 2027. gadā klasiskās mūzikas jomā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles dotu savu pienesumu, tiek īstenotas un noturētas vairākas būtiskas sadaļas. Jau vairāk kā 20 gadus dievnamā nodrošināta profesionālās mākslas pieejamība ērģeļmūzikas klausītājiem. Kopš 2012. gada cikls ar nosaukumu „Mūzika – Dievnamam!” dod iespēju klausītājiem vasaras svētdienu pēcpusdienās klausīties ērģeļmūzikas žanra repertuāru un tā krāšņo izpildījumu uz Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles instrumenta, atklājot klausītājiem unikālās kultūrvēstures mantojuma bagātības.Regulāra koncertdarbība popularizē arī majestātiskās katedrāles kultūrvēsturisko mantojumu.
■ Turpināt vasaras koncertu tradīciju, radot iespēju liepājniekiem un pilsētas viesiem par demokrātisku ieejas maksu klausīties ērģeļmūziku Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē arī ārpus dievkalpojumiem. ■ 2023. gada vasarā koncerti turpināsies tradicionālajā laikā - svētdienu pēcpusdienās plkst. 17.00. Ieplānoto septiņu koncertu mērķis - bagātināt Liepājas kultūrvides muzikālo piedāvājumu jūlija un augusta svētdienās, kad kultūras un muzikālo programmu piedāvājums nav tik plašs kā piektdienās un sestdienās. ■ Pievērst klausītāju interesi unikālajām ērģelēm, kas iebūvētas Sv. Trīsvienības katedrālē, kas ar savu cēlumu ir vecpilsētas dominante.
2. jūlijā Jānis PELŠE (ērģeles) un Mārtiņš ZUJS (trompete) 9. jūlijā Timotijs Džastins BEEK (Timothy Justin Beek, Nīderlande) 16. jūlijā Ludgers LOMANS (Ludger Lohmann, Vācija) 23. jūlijā Kolins ENDRJUS (Colin Andrew, ASV) 30. jūlijā Ilona BIRĢELE (ērģeles) un Armands ALKSNIS (elektroģitāra) 6. augustā Stefans DONNERS (ērģeles, Austrija) 13. augustā Edīte ALPE (ērģeles) un Ilona BAGELE (soprāns) 20. augustā Pjērs ZEVORTS (Pierre Zevort, Francija)
■ Augstas kvalitātes ērģeļmūzikas piedāvājums jūlijā un augustā Liepājā ■ Atšķirīgs muzikālais piedāvājums liepājniekiem un pilsētas viesiem. ■ Sabiedrības izpratnes vairošana kultūrvēsturisko vērtību uzturēšanā un saglabāšanā. ■ Liepājas ērģeļu unikalitātes un neatkārtojamās skaņas popularizēšana ar izcilu mākslinieku piedāvātajiem koncertiem. ■ Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle ar bagātīgo vēsturisko un muzikālo piedāvājumu vasaras sezonās kļūst par nozīmīgu Liepājas kultūras un tūrisma pieturas punktu.
Liepājas Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskā draudze (reģistrācijas Nr. 90000088846), kas darbojas pamatojoties uz Liepājas Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskās draudzes Nolikumu, kas apstiprināts kopsapulcē 27.01.2002. Liepājas Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskā draudze nodrošina Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles darbību, tai skaitā regulāras koncertdzīves organizēšanu. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar partneriem, ar kuriem Sv. Trīsvienības katedrāles draudzei un Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondam izveidojusies laba sadarbība un sapratne, kas ļāvis iepriekšējos koncertciklus beigt ar labiem rezultātiem: ■ SIA „ADVERTS” – poligrāfija un dizains ■ Aldis NIEDOLS – reklāmas dizains un makets ■ VSIA „Latvijas radio” ■ SIA „Kurzemes Vārds” ■ irliepaja.lv
■ Liepājnieki un Kurzemes novada iedzīvotāji – brīvdienu ceļotāji un tūristi. ■ Atpūtnieki un tūristi, kas par vienu no saviem mērķiem ieplāno arī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu skanējuma klausīšanos. Pieaugošā lietuviešu klausītāju no Palangas, Klaipēdas, Skodas, Kretingas u.c., auditorija, kas iecienījuši katedrāles vasaras koncertdzīves piedavājumu. ■ Ērģeļmūzikas patstāvīgie klausītāji - liepājnieki, kas ir ieinteresēti kārtējās vasaras koncertu piedāvājumu, lai mūzikā satiktos ar jau iemīļotiem māksliniekiem un klausītos ērģeļmūzikas žanra pērles.