Projekts "Dalība 5. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā"

"Kamerkoris Ventspils"
Dalība 5. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā
Mērķprogramma "Latvijas valsts mežu atbalsts koru un tautas deju tradīcijas attīstībai"
900.00 EUR
23.09.2022
25.09.2022

Projekta apraksts

Jauktais koris "Ventspils" saņēmis aicinājumu dalībai 5. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā, kura norise tika plānota 2020. gadā, bet pandēmijas dēļ ir pārcelts uz 2022. gada 23. -25. septembri. Jauktais koris "Ventspils" aktīvi piedalās dažādos starptautiskos konkursos pārstāvot Latviju un gūstot godalgotas vietas, tādēļ ir gatavi piedalīties arī šajā konkursā. Līdz šim izmaksas dalībai starptautiskajos konkursos ir segta no dalībnieku pašu finansējuma un daļēji no pašvaldības. Tādēļ, šoreiz biedrība kamerkoris "Ventspils" vēlas atbalstīt jauktā kora "Ventspils" dalībniekus ar līdzfinansējuma piesaisti šajā projektu konkursā. Plānots, ka būtiska daļa no dalībnieku pašu finansējuma šogad nāksies ieguldīt dalībai citos starptautiskos koru mūzikas konkursos ārpus Latvijas, kuru norise šobrīd vēl ir plānošanas procesā un norises datumi vel nav zināmi. Jauktais koris “Ventspils” veiksmīgi startējis dažādos starptautiskos koru mūzikas konkursos: 2015. gads – 14. Starptautiskais koru festivāls “Tallinn 2015” (augstākais vērtējums kategorijā “Tautas mūzika”) 2016. gads – XX Starptautiskais Stasis Šimkus koru konkurss (1. vieta jaukto koru grupā, speciālbalva par labāko obligātā skaņdarba izpildījumu, kā arī speciālbalva par labāko programmu) 2017. gads – 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017. (Zelta diploms un kategorijas uzvarētāja tituls atklātā konkursa kategorijā “Folklora a capella”, Zelta medaļa un “Nāciju Grand Prix 2017” čempiona tituls) 2017. gads – 5. Starptautiskais Kopernika koru konkurss “PER MUSICAM AD ASTRA” (Grand Prize 2017, 1. vieta jaukto koru grupā, 1. vietu Tautas mūzikas programmā)
Mērķis ir nodrošināt jauktā kora "Ventspils" dalību 5. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā ar augstvērtīgā sniegumā un izcilā kvalitātē. Uzdevumi: Veikt individuālo darbu ar jauktā kora “Ventspils” dalībniekiem repertuāra apguvei, organizēt un vadīt jauktā kora “Ventspils” mēģinājumu procesu konkursa repertuāra apguvei un iekļaut jaunradīto koncertprogrammu jauktā kora “Ventspils” repertuārā.
Repertuārā izvēle, repertuāra individuālā apguve, mēģinājuma process un konkursam nepieciešamā repertuāra apguve. Dalība 5. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā.
Izpildot konkursa noteikumus un kritērijus gūt godalgotas vietas konkursā. Apgūtais repertuārs tiek iekļauts jauktā kora “Ventspils” repertuārā. Veicināta mūzikas satura un izteiksmes līdzekļu attīstība un daudzveidība, veicināta kvalitatīvas akadēmiskās mūzikas izpildījuma pieejamība, pilnveidot jauktā kora “Ventspils” profesionālās prasme interpretēt jaunu muzikālo materiālu.
- Projektu realizē biedrība “Kamerkoris Ventspils”. Biedrībai kopš 2014. gada ir plaša pieredze dažādu akadēmiskās mūzikas projektu realizēšanā, sadarbojoties ar Latvijas vadošajiem profesionālās mūzikas izpildītājiem un māksliniekiem. - Projekta vadītāja – biedrības “Kamerkoris Ventspils” valdes locekle Ieva Vizule Jauktais koris “Ventspils” – kolektīvs ar lielu radošo potenciālu, izteiksmīgu muzikalitāti un stipru garu. Kora iestudētās koncertprogrammas un muzikālās izrādes diriģenta Aigara Meri vadībā uzrunā klausītāju sirdis un atklāj kora bezgalīgās iespējas jauniem muzikāliem izaicinājumiem. Būt ceļā uz visaugstākajām virsotnēm – tas ir kora darbības galvenais motīvs! Kamerkoris Ventspils” un Ventspils Kamerorķestirs savu darbību jaunā kvalitātē uzsāka 2014. gada nogalē. Ventspils klausītājiem ik gadu tiek piedāvātas dažādu žanru orģinālprogrammas, kā arī kopprojekti ar Latvijā atzītiem māksliniekiem, Ventspils Kamerorķestri un Ventspils bigbendu.
5. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursa dalībnieki, koncertu apmeklētāji un žūrija. Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņi un jauktā kora "Ventspils" atbalstītāji.