Projekts "Piedalīšanās 12.Baltijas valstu restauratoru triennālē "Izpēte. Dilemmas. Risinājumi" Viļņā ar stenda referātu "16.-18.gs.arheoloģiskās keramikas priekšmetu restaurācija Latvijas muzejos.""

JANA LĪBIETE
Piedalīšanās 12.Baltijas valstu restauratoru triennālē "Izpēte. Dilemmas. Risinājumi" Viļņā ar stenda referātu "16.-18.gs.arheoloģiskās keramikas priekšmetu restaurācija Latvijas muzejos."
Radošo braucienu programma Kultūras mantojuma nozare
250.00 EUR
26.05.2020 - 30.05.2020

Projekta apraksts

Viļņa, Lietuva
12.Baltijas valstu restauratoru triennāle "Izpēte.Dilemmas. Risinājumi".
2020.gada 27.-30.maijā Viļņā, Lietuvā notiks 12.Baltijas valstu restauratoru triennāle "Izpēte.Dilemmas.Risinājumi". Triennāle parasti notiek ik pēc trīs gadiem trīs Baltijas valstīs Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.Tā ir regulārs zinātnisks notikums un tiek organizēta kā starptautisks forums, lai paplašinātu profesionālo sadarbību starp dažādu materiālu restauratoriem, zinātniekiem, arheologiem un muzeju darbiniekiem un lai veicinātu informācijas apmaiņu mākslas priekšmetu izpētes,, izgatavošanas, restaurācijas teorijas un prakses jautājumos. Vairāku gadu laikā restaurēti unikāli un sarežģīti priekšmeti Latvijas Nacionālā vēstures muzejā, un, ar KKF atbalstu, Turaidas muzejrezervāta priekšmeti.Ņemot vērā darbu sarežģītību un lielo priekšmetu dažādību, tika pieņemts lēmums izgatavot stenda referātu "16.-18.gs. arheoloģisko priekšmetu restaurācija Latvijas muzejos" , tas tika pieteikts triennālei un no triennāles organizatoru komisijas saņemts uzaicinājums to prezentēt. Dalība 12. Baltijas restauratoru triennālē dos iespēju iegūt un paplašināt zināšanas un pieredzi, kuras būs pielietojamas keramikas priekšmetu restaurācijā, to saglabāšanā, kā arī jauno kolēģi, studentu un sabiedrības izglītošanas darbā. Dalība šāda mēroga konferencē ir iespēja īsā laikā iegūt koncentrētu zināšanu kopumu un jaunus sadarbības partnerus, paplašināt redzesloku..
Jūrate Senvaitiene; Lietuvas Mākslas muzeja Pranas Gudinas Restaurācijas centrs
conservation2020vilnius.ldm.lt