Projekts "Trio pūšaminstrumentiem, čellam, klavesīnam"

ANNA VEISMANE
Trio pūšaminstrumentiem, čellam, klavesīnam
Mērķprogrammma "LATVIEŠU ORIĢINĀLMŪZIKA"
939.00 EUR
17.07.2023
01.09.2023

Projekta apraksts

Laikā no šī gada 17.jūlija līdz 1.septembrim komponiste Anna Veismane plānojusi radīt trio pūšaminstrumentiem, čellam un klavesīnam. Mērķis ir radīt jaunu viendaļīgu vai vairākdaļīgu skaņdarbu, kas tiks pirmatskaņots 2023.gada festivālā Arēna. Paredzamā hronometrāža 11 līdz 15 minūtes. Skaņdarba forma un mūzikas valoda ir autores brīva izvēle. Skaņdarba rakstīšana ietvers vairākus posmus – mūzikas jaunradi, tehnisku detaļu precizēšanu ar atskaņotājām Ievu Nīmani, Ilzi Gruduli un Ievu Salieti, precīzu partitūras un partiju noformēšanu.
Projekta mērķis ir radīt jaunu mākslas darbu neparastam sastāvam - dažādiem pūšaminstrumentiem, jo zināms, ka Ieva Nīmane spēlē dažādus pūšaminstrumentus, baroka čellam un klavesīnam. Kā redzam pēc instrumentārija, šis ir ierasts sastāvs baroka laika mūzikā, bet neparasts 21.gs.kontekstā. Tieši barokālās tembrālās alūzijas būs lielisks iedvesmas avots jauna darba tapšanā. Ļoti būtiska ir arī sadarbība ar mūziķēm, instrumentu izpēte, iedziļināšanās baroka instrumentu spēles specifikā. Pirmatskaņojums paredzēts festivālā Arēna, iepriekšminēto mūziķu atskaņojumā.
Skaņdarba rakstīšana ietvers vairākus posmus – mūzikas jaunradi, (2023.17.jūlijs - 2023. 21.augusts) kopīgu sadarbību ar mūziķiem, darba mēģinājumus praksē un attiecīgas izmaiņas mūzikā (2023.21.augusts-1.septembris) precīzu partitūras un partiju noformēšanu iesniegšanai bibioltēkā (2023.1.septembris)
11-15 minūšu jaundarbs pūšaminstrumentiem, baroka čellam un klavesīnam. Papildinājums latviešu kamermūzikā neparastā barokālā instrumentācijā.
Atskaņotāji - blokflauta, traversflauta, dūdas - Ieva Nīmane, baroka čells Ilze Grudule, klavesīns Ieva Saliete Ievas Nīmanes galvenās darbības sfēras ir senā mūzika un tradicionālā mūzika. Baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" sastāvā (baroka oboja, blokflauta), piedalījusies dažādos senās mūzikas projektos gan Latvijā, gan citur Eiropā. Baroka mūzikas speciāliste Ilze Grudule savā dzīvesvietā Bāzelē ir dibinājusi Kesselberg Ensemble (Bāzele) un gadu vēlāk iniciējusi ikgadējās Baroka mūzikas dienas Rēzeknē, pēdējos gados koncipējusi arī kamermūzikas koncertciklu Lūznavas muižā un vārda un mūzikas projektu Reflektorium Bāzelē. Klavesīniste Ieva Saliete līdztekus regulārai dalībai senās mūzikas koncertos un festivālos Latvijā turpina arī solo un kamermūzikas projektus Vācijā un Šveicē, kur viņa dzīvoja no 1996. līdz 2010. gadam. Viņa ir Bernes senās mūzikas ansambļa “Les Passions de l’Âme” dalībniece. Savulaik Ieva Saliete ir spēlējusi Eiropas labākajos senās mūzikas orķestros - Freiburgas baroka orķestrī, Bāzeles kamerorķestrī, kā arī “Ensemble 415”, “La Beata Olanda”. Sīkāka informācija pielikumā
Auditorija - dažādu paaudžu kamermūzikas cienītāji, festivāla Arēna apmeklētāji, konkrēto mākslinieku atbalstītāji, mūzikas skolu, vidusskolu pedagogi un audzēkņi, mūzikas un kultūras augstskolu studenti.