Projekts "Dalība 72. Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā"

AGNESE LIPSKA
Dalība 72. Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā
FILMU MĀKSLAS NOZARE. 2021.gada 3.projektu konkurss
320.00 EUR
13.02.2022
17.02.2022

Projekta apraksts

Projekta mērķis ir Agneses Lipskas, kinoteātra “Kino Bize” izplatīšanas departamenta darbinieces, dalība 72. Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā, kas norisināsies no 10. līdz 20. februārim 2022. gadā. Berlināle ir viens no ievērojamākajiem kinofestivāliem pasaulē, kas Vācijas galvaspilsētā ik gadu pulcē starptautiskās kino industrijas pārstāvjus un piedāvā skatītājiem jaunāko un gaidītāko arthouse kino. Berlināles programmu iespaidīgu padara ne vien prestižais pilnmetrāžas filmu konkurss, bet arī gandrīz desmit tematiskas programmas, kurās kopā tiek izrādītas līdz pat 400 filmām. Berlinālē izrādīto filmu izlase katru gadu sasniedz arī Latvijas kinoskatītāju, ko izplata “Kino Bize” sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kinofestivālu. Festivāla programma ir būtisks atspēriena punkts kinoteātra repertuāra sastādīšanai. Lai varētu iepazīties ar kino industrijas jaunākajiem darbiem no visas pasaules un nodibināt jaunus kontaktus ar filmu režisoriem, producentiem, izplatītājiem un arthouse kinoteātriem, “Kino Bize” komanda katru gadu dodas uz starptautiska līmeņa kinofestivāliem, tostarp pēdējos trīs gadus arī uz Sansebastjanas, Roterdamas, Berlīnes, Tallinas, Venēcijas un citiem kinofestivāliem, kura apmeklējumu lielā mērā sedz no personīgiem līdzekļiem. Kinoteātris “Kino Bize” ir uzņemts Berlināles Pasaules kino izplatītāju tīklā, kas paredzēts nekomerciālu filmu, nelielu kinoteātru un izplatītāju sadarbībai un atbalstam, kā arī piedalās filmu izplatīšanas tīklā, ko atbalsta “Media” programma. Berlināles laikā un vēlāk pēc aizsāktām sarunām ir noslēgti līgumi par vairāku filmu izplatīšanu Latvijā, līdz ar to Latvijas skatītājiem piedāvājot filmas, kas citādi nenokļūtu līdz kinoteātru un kino izrādīšanas vietu ekrāniem.
Projekta īstermiņa mērķis ir apmeklēt festivālu un gūt plašāku ieskatu aktuālajos Eiropas un pasaules arthouse kino procesos un tendencēs, ilgtermiņā nodrošinot, lai arī Latvijā nonāk jaunākais, svaigākais kino. Būtiska festivāla apmeklējuma sastāvdaļa ir tīklošanās ar filmu tirgus pārstāvjiem un kā būtisks mērķis ir jāmin Latvijas teritorijā potenciāli izrādāmu filmu atlase. Papildus uzdevums pēc festivāla ir arī publicēt festivāla iespaidus un filmu īsrecenzijas kino raidierakstā “Mans draugs – kino cilvēks”.
Brauciena laikā plānots apmeklēt pasaules līmeņa kinofestivālu piecu dienu garumā un tā laikā iepazīties ar nozares aktualitātēm un tendencēm, izveidot jaunus kontaktus ar ārvalstu kino industrijas pārstāvjiem un nostiprināt jau iepriekš izveidotās sadarbības, dalīties pieredzē ar arthouse kinoteātru vadītājiem citviet pasaulē, kā arī atlasīt filmas, kuras potenciāli iekļaut “Kino Bizes” regulārajā repertuārā un īpašajos pasākumos.
Brauciena rezultātā tiks gūts plašāks ieskats jaunākajās pasaules arthouse kino tendencēs, iegūtas jaunas profesionālās sadarbības un kontakti, redzētas filmas, kuras iekļaut “Kino Bize” repertuārā, kā arī noslēgti līgumi ar tiesību turētājiem par filmu izplatīšanu Latvijas teritorijā.
Kopš 2019. gada Agnese Lipska sastāda dažādas kino programmas un nodrošina veiksmīgu to norisi. pēc Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas absolvēšanas 2019. gadā studiju apakšprogrammā “Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija”, Agnese ir strādājusi par projektu vadītāju un kuratori Berlīnes bezpeļņas organizācijā “Berlin Film Society”. Pērn sākusi strādāt par līdzkuratori "Kino Bize" projektā “Klasikas kino vakari”, katru mēnesi izrādot kādu kino vēsturē būtisku filmu, ko papildina dažādu humanitāro jomu pārstāvju vieslekcijas un diskusijas. Pašlaik darbiniece kinoteātrī “Kino Bize”, kur sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kinofestivāla komandu koordinē filmu izplatīšanas projektus un nodrošina publicitātes saturu. Agnese regulāri raksta par kino un publicējas Latvijas profesionālajos medijos, kā “Kino Raksti” un “Satori”. Šopavasar strādājusi par viesredaktori izdevumā “Teātra Vēstnesis”. Tāpat Agnese ir līdzautore kino raidierakstam “Mans draugs – kino cilvēks”, kur ik mēnesi veido saturu par filmu aktualitātēm Latvijā un pasaulē. Kinoteātris „Kino Bize” kopš 2012. gada piedāvā Latvijas skatītājiem regulāru repertuāru, kuru veido filmu festivālu programmās iekļautas un starptautisku kinokritiķu atzinību ieguvušas filmas. Kopš 2013. gada “Kino Bize” ir paplašinājis savu darbību, kļūstot par filmu izplatītāju Latvijā. No 2020. gada filmas tiek piedāvātas arī tiešsaistes lapā “Kino Bize Mājas kino”.
Projekta īstenošanas rezultātā ieguvējs būs Latvijas kino skatītājs. Šaurākā nozīmē – “Kino Bizes” pastāvīgie un potenciālie apmeklētāji, kā arī raidieraksta “Mans draugs – kino cilvēks” klausītāji, plašākā – kino skatītāji visuviet Latvijā, kuriem būs iespēja apmeklēt “Kino Bizes” izplatītās filmas. Festivāla apmeklējums nozīmē arī profesionālu pilnveidošanos, kas būtiska vietējās kino nozares konkurētspējai kopumā.