Projekts "Radošais brauciens 74. Berlīnes starptautiskais filmu festivāls un Eiropas filmu tirgus"

SERGEJS SERPUHOVS
Radošais brauciens 74. Berlīnes starptautiskais filmu festivāls un Eiropas filmu tirgus
FILMU MĀKSLAS NOZARE. 2023.gada 3.projektu konkurss
600.00 EUR
18.02.2024
25.02.2024

Projekta apraksts

74. Berlīnes starptautiskā filmu festivāla un Eiropas filmu tirgus apmeklēšana Berlīnē, Vācijā sakaru nodibināšanai un dokumentālās filmas projekta "Pāreja" kopproducentu piesaistīšanai.
Radošā brauciena mērķi ir: 1. Piedalīties 74. Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā un Eiropas filmu tirgū ar dokumentālās filmas projektu “Pāreja”. Mērķis ir piedalīties Eiropas filmu tirgus un Berlīnes kopprodukciju tirgus programmās, lai piesaistītu starptautiskus kopproducentus un citu valstu radošos speciālistus filmas ražošanas nodrošināšanai. 2. Starptautisku sakaru attīstīšana, paplašinot savu profesionālo kontaktu loku un prezentējot Latviju kā potenciālu ārzemju filmu un seriālu ražošanas valsti. 3. Atrast ārzemju filmu projektus, kuros Baltic Pine Films var piedalīties kā mazākuma koproducents. 4. Pieredzes apmaiņa un profesionālās kvalifikācijas celšana, piedaloties Eiropas filmu tirgus un Berlīnes kopprodukciju tirgus organizētajos pasākumos. Berlīnes kinofestivāla ietvaros rīkotais Eiropas filmu tirgus (EFM) ir viens no svarīgākajiem Eiropas kino nozares pasākumiem, kura laikā iespējams iepazīties ar aktuālo starptautiskajā filmu tirgū un tīkloties ar nozares pārstāvjiem no dažādām valstīm, popularizējot Latviju kā filmēšanas vietu.
Tiks precizēta pēc Berlīnes Co-production tirgus un Eiropas Kino tirgus industrijas pasākumu programmu izsludināšanas. Ir plānotas tikšanas ar citu valstu producentiem, dalība semināros un platformās, tīklošanas pasākumi.
Tiks nodibināti jauni sakari un nostirpinātās jau esošas partner-attiecības ar citu valstu producentiem ar mēŗki veicināt starptautisku sadarbību filmu un seriālu ražošanā, tiks uzrunāti potenciālie partneri filmu projektu uzņemšanai Latvijā, kā arī potenciālie partneri dokumentālas filmas Pārēja ražošanai.
Producentam Sergejam Serpuhovam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze kino nozarē, kas aizsākās Lielbritānijā un no 2000. gada - Latvijā. Sergejs ir ieguvis praktisku pieredzi, strādājot pie reklāmām, mūzikas video, dokumentāliem, televīzijas šoviem, tiešraidēm, televīzijas un pilnmetrāžas filmu projektiem. Sergejs ir absolvējis EAVE - prestižo starptautisko producentu un 2015 MAIA Emerging Producers meistarklases. Piedalījies dažādās konforencēs un semināros Berlināles EFM & co-production market, Riga Meetings event un American Film Market. 2008. gadā Sergejs nodibinājis SIA Baltic Pine Films, kur darbojas kā galvenais producents. Sergejs ir aktīvs Latvijas kinoproducentu un Latvijas servisa producentu associāciju dalībnieks, kas darbojas ciešā sadarbībā ar Rīgas pilsētas domi, Latvijas Nacionālo kino centru un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, lai uzlabotu esošos atbalsta pasākumus, paaugstinātu valsts reputāciju, padarot to pievilcīgāku kopražojumiem un servisa projektiem.
Plānots tikties ar Lietuviešu, Igauņu, Vācu, Nīderlandes, Beļģu, Zviedru, Norvēģu, Itāļu un Franču producentiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar domu piesaistīt filmešanas projektus uzņemšanai Latvijā, iesaistot vietējos radošus spēkus (māksliniekus, mūziķus, tehniķus utt.). Baltic Pine Films ir uzņēmums ar 15 gadu garu pieredzi darbā pie starptautiskajiem projektiem. Partneru uzrunāšanai tiks izmantotas dažādas vizuālas un informatīvas prezentācijas, kā arī tiek demonstrēti iepriekšējie augstvērtīgie studijas darbi.