Projekts "RTU jauktā kora VIVERE dalība 10. starptautiskajā koru konkursā un festivālā Grado, Itālijā (10TH ISOLA DEL SOLEINTERNATIONAL CHOIR FESTIVAL)"

"RTU jauktais koris VIVERE"
RTU jauktā kora VIVERE dalība 10. starptautiskajā koru konkursā un festivālā Grado, Itālijā (10TH ISOLA DEL SOLEINTERNATIONAL CHOIR FESTIVAL)
Mērķprogramma "Latvijas valsts mežu atbalsts koru un tautas deju tradīcijas attīstībai"
5 100.00 EUR
25.09.2022
29.09.2022

Projekta apraksts

Koris VIVERE ir vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieks, piedalījies gan Dziesmu svētku "Dziesmu karos", gan valsts nozīmes kultūras pasākumos, kā arī bijis vairāku starptautisku koru konkursu laureāts. Lai augstvērtīgi uzsāktu noslēdzošo gatavošanās posmu Dziesmu svētku 150. gadskārtai veltītajiem notikumiem, korim ir nepieciešams apliecināt savas kvalitātes un sagatavotību kādā no starptautiskiem koru festivāliem, kas reizē arī popularizētu Dziesmu svētku un kordziedāšanas tradīcijas Latvijā. Jau 10. reizi Grado pilsētā, Itālijā notiks Starptautiskais koru konkurss un festivāls, kurā koris VIVERE plāno piedalīties. Šis koru festivāls līdz šim ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem koru notikumiem Itālijā, kurā korus vērtēs starptautiska žūrija. Papildus konkursam festivāla programmā plānoti arī sadraudzības koncerti, kas kalpos kā platforma starpkultūru mijiedarbībai. Šī būs lieliska iespēja korim VIVERE iepazīstināt citus festivāla dalībniekus un kora mūzikas cienītājus ar Latvijas kordziedāšanas tradīcijām.
Ilgtermiņa mērķi: *Veicināt Latvijas koru un augstvērtīgu kordziedāšanas tradīciju atpazīstamību starptautiskā kora mūzikas vidē; *Stiprināt kora tehnisko un māksliniecisko līmeni, sagatavojot festivāla repertuāru; *Latvijas valsts, Dziesmu svētku tradīcijas un Rīgas Tehniskās universitātes popularizēšana. Īstermiņa mērķi: *Sniegt augstvērtīgu sniegumu starptautiskā koru festivāla jaukto koru (A1) un garīgās mūzikas (S) kategorijās; *Gūt pieredzi starptautiskā koru festivālā; *Iepazīstināt festivāla dalībniekus un viesus ar latviešu koru kultūru. Uzdevumi: *Apgūt festivāla programmu jaukto koru un garīgās mūzikas kategorijās, organizējot papildus kora mēģinājumus, nometni un koncertus; *Organizēt koncertbraucienu uz Itāliju, lai piedalītos festivālā.
Gatavošanās projektam notiek jau šobrīd, bet intensīvāks darbības posms atsāksies ar Vispārējo Dziesmu svētku un Baltijas valstu studentu dziesmu svētku "Gaudeamus" kopmēģinājumiem aprīlī, kuros piedalīsies arī koris VIVERE. Turpmākajos mēnešos sekos Dziesmu svētku programmas ieskaņas un modelēšanas koncerti Talsos un Rīgā, Mežaparkā. Plānota arī dalība Baltijas valstu studentu dziesmu svētkos "Gaudeamus" Viļņā, Lietuvā. Sagatavošanās posmu septembrī noslēgs kora nometne un koncerti. Izbraukšana no Rīgas uz Grado festivālu ir plānota 24.septembrī, bet atgriešanās 30.septembrī. Grado festivāla programma pa dienām: Svētdien, 2022. gada 25. Septembrī: *Ierašanās Grado; *Skatuves mēģinājumi un mēģinājumi; *Vēlā pēcpusdienā: parāde un atklāšanas koncerts. Pirmdiena, 2022. gada 26. Septembris: *Skatuves mēģinājumi un mēģinājumi; *Koncerti Grado un apkārtnē; *Visas dienas garumā sacensības/kora konkurss. Otrdiena, 2022. gada 27. Septembris: *Skatuves mēģinājumi un mēģinājumi; *Koncerti Grado un apkārtnē; *Visas dienas garumā sacensības/kora konkurss; *Apskates vietas un ekskursijas. Trešdiena, 2022. gada 28. Septembris: *Skatuves mēģinājumi un mēģinājumi; *Koncerti Grado un apkārtnē; *Visas dienas garumā sacensības/kora konkurss; *Vēlā pēcpusdienā: Lielās balvas izcīņa un apbalvošanas ceremonija. Ceturtdiena, 2022. gada 29. Septembris: *Izbraukšana; *Apskates vietas un ekskursijas.
1. Iestudēta un atskaņota mākslinieciski augstvērtīga festivāla programma jaukto koru (A1) un garīgās mūzikas (S) kategorijās; 2. Veicināta Latvijas koru un augstvērtīgu kordziedāšanas tradīciju atpazīstamību starptautiskā kora mūzikas vidē; 3. Organizēt papildus kora mēģinājumus, nometni un koncertus, turpinot pilnvērtīgi sagatavot arī Dziesmu svētku repertuāru; 4. Organizēts koncertbrauciens uz Itāliju, lai piedalītos festivālā.
Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris VIVERE dibināts 2007. gadā kā Rīgas Biznesa skolas absolventu koris. 2013. gadā koris pārcēlās uz Rīgas Tehnisko universitāti, un kopš tā laika tas ir būtiski attīstījies. Koris vieno dažādu vecumu amatierdziedātājus. Kori vada galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks un diriģents Karīna Pundzjus. Gints Ceplenieks ir viens no Latvijas vadošajiem jaukto koru diriģentiem un bijis galvenā kora koncerta mākslinieciskais vadītājs XI Latvijas jaunatnes dziesmu festivālā, kas notika 2015. gadā, un viens no virsdiriģentiem XXVI Latviešu Dziesmu svētkos, kas notika 2018. gadā. Karīna Pundzjus pievienojās kora un kora mākslinieciskajai vadībai 2021. gada oktobrī. 2014. gadā 8. Pasaules koru olimpiādē koris ieguva zelta diplomu un labāko rezultātu kategorijā “Musica Contemporanea”. 2015. gadā koris piedalījās koru konkursā Gdaņskā, iegūstot zelta diplomu. 2017. gadā koris ieguvis zelta medaļu "Nāciju Grand Prix" Eiropas koru olimpiādē Koris arī izstrādājis programmas labdarības projektiem un atskaņojis tās dažādām auditorijām. Par kora VIVERE skatuves partneriem ir kļuvuši daudzi augsta profila māksliniekus kā, piemēram, Latvijas Nacionālais teātris. Kora repertuārs ir daudzveidīgs - tajā iekļauti laikmetīgi un mūsdienīgi skaņdarbi, ko veido latviešu un ārzemju komponisti, folklora, klasiskā un baznīcas mūzika no dažādiem laikmetiem un valstīm. Projekta iniciatori un īstenotāji: 1. RTU jauktā kora VIVERE mākslinieciskais vadītājs, dziesmu svētku virsdiriģents, NMV Rīgas Doma kora skolas vadītājs Gints Ceplenieks; 2. RTU jauktā kora VIVERE diriģente Karīna Pundzjus; Projektā iesaistītās puses: 1. biedrība “RTU jauktais koris VIVERE”; 2. Rīgas Tehniskā universitāte; 3. Kora biedrības biedri/dziedātāji.
*Latvijas kormūzikas mīļotāji, RTU studentu un mācībspēki, kuri klausīsies kora VIVERE koncertus sagatavošanās posmā, ~500 klausītāju; Publicitāte: RTU mājaslapa, kora VIVERE soctīklu konti Facebook un Instagram. *Starptautiska festivāla žūrija, koru organizācijās "INTERKULTUR" biedri, ~100 klausītāju; Publicitāte: INTERKULTUR mājalapa un biedru tīkls (10 465 kori, 446616 dziedātāju - avots https://www.interkultur.com/). *Visi Grado festivāla dalībnieki, ~500 klausītāju. Publicitāte: Grado festivāla mājaslapa https://www.interkultur.com/events/2022/grado/ *Grado (Itālija) pilsētas iedzīvotāji un viesi, ~2000 klausītāju pa visām festivāla dienām.