Projekts "Starptautiskā Berlīnes kinofestivāla (Berlināles) apmeklējums un atspoguļojums Latvijas medijos"

ALISE ZARIŅA
Starptautiskā Berlīnes kinofestivāla (Berlināles) apmeklējums un atspoguļojums Latvijas medijos
FILMU MĀKSLAS NOZARE. 2021.gada 3.projektu konkurss
400.00 EUR
10.02.2022
30.04.2022

Projekta apraksts

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls ir viens no nozīmīgākajiem kino industrijas notikumiem Eiropā un pat pasaulē. Esmu jau daudzus gadus pēc kārtas veidojusi publikācijas gan “Satori.lv”, gan izdevumam “Kino Raksti”, piedāvājot analītiskus rakstus un un unikālas reportāžas no notikuma vietas. Apmeklēju ne tikai preses seansus, preses konferences, bet arī profesionāļiem domātos pasākumus, lai veidotu pilnvērtīgas un informatīvas festivāla dienasgrāmatas. Šādi publikāciju cikli ļauj skatītājam ielūkoties festivālu aizkulisēs, labāk izprast kino tieši šobrīd notiekošos procesus, kā arī raisa publikas interesi par filmām, kas nepieder pamatstraumei. Arī kā kino profesionālim šī pieredze man dod iespēju ieguldīt zināšanas savos radošajos darbos, tomēr primārais mērķis ir kvalitatīvu rakstu veidošana - pagājušajā gadā spēju atspoguļot notiekošo festivālos, lūkojoties caur Covid-19 situācijas raisītajiem izaicinājumiem, bet nākamgad, ceru, ka varēšu klātbūtnē vērot, kā festivāls atgūst pilnmiesīgu formu, un veidot reportāžas par to. Šie festivāli ne tikai dod iespēju redzēt filmas un par tām rakstīt pirmajiem, ne tikai redzēt unikālas filmas, kuras citur nevarēs redzēt, bet arī savā programmā iekļauj iespēju tikties ar režisoriem un citiem industrijas pārstāvjiem, apmeklēt konferences, darbnīcas un seminārus. Jau iepriekš esmu izmantojusi iespēju rakstīt par savu pieredzi, piemēram, apmeklējot Viktora Kosakovska, Tomasa Vinterberga, Anjēzes Godāras, Nensijas Šraiberes un citu ievērojamu kino profesionāļu lekcijas. Protams, arī kā režisorei un scenāristei šī pieredze man ir ļoti nozīmīga. Domāju, ka būtiski, ka paralēli lielajiem, starptautiski zināmajiem medijiem šādos festivālos tiek pārstāvēti arī Latvijas kultūras mediji.
Projekta tiešais mērķis ir radīt rakstu sēriju, kas atspoguļos Latvijas lasītājam aizraujošākās un vērtīgākās norises festivālā. Plānoju gan dienasgrāmatas formāta reportāžas, gan ilgtermiņā - arī izvērstākus un padziļinātākus rakstus par konkrētām festivālā aizskartām tēmām. Ilgtermiņā mērķis ir rosināt lasītāja interesi par festivālu filmām, celt Latvijas skatītāju vietējo un starptautisko festivālu apmeklējumu, kā arī kvalitatīva kino apmeklējumu kā tādu.
Berlīnes kinofestivāls sākas 10. februārī un turpinās līdz 20. februārim, attiecīgi Berlīnē arī plānoju pavadīt desmit dienas. Kā parasti, apmeklēšu filmu preses seansus un izlases kārtā arī citus pasākumus, sarunas un darbnīcas. Ja radīsies šāda iespēja, ieplānošu arī interviju ar atsevišķu filmu režisoriem. Festivālu laikā tiks publicēti raksti “Satori.lv” festivāla dienasgrāmatas formātā, kā arī vismaz viens izvērstāks raksts par kādu konkrētu filmu vai skati portālā “Kino Raksti”. Lai arī rakstu specifika atkarīga no festivāla programmas, iepriekšējos gados man ir izdevies aptvert plašu tematiku un rakstīt par tēmām uzreiz – kamēr tās ir aktuālas, interesantas un svaigas, radot lasītājam klātbūtnes efektu. Festivāla laikā vidēji apmeklēju 20 - 30 filmas un citus pasākumus. Publikācijas paredzētas gan festivāla laikā, gan pēc tā (vismaz 3) - vadoties pēc festivāla fokusā esošajām tēmām un filmām, pielāgoju tās Latvijas auditorijai, radot saistošus un aktuālus rakstus, kas aktualizē šīs konkrētās tēmas.
Paredzams, ka taps trīs vai vairāk raksti, kas sasniegs pietiekami plašu auditoriju (iepriekšējo gadu raksti ir regulāri ierindojušies starp nedēļas vai mēneša lasītākajiem rakstiem). Pievienoju saites uz iepriekš tapušajiem rakstiem, izmantojot KKF piešķirto finansējumu. https://satori.lv/article/nevienam-nevajag-depresivas-filmas https://satori.lv/article/cukas-govis-zelta-laci-un-politika-atskats-uz-berlinali https://www.kinoraksti.lv/kadra/ledijas-portrets-uguni-ja-si-butu-sievietes-pasaule-667 https://satori.lv/article/paraudat-un-pasnaust-tallinas-kinofestivala https://www.satori.lv/article/berlinales-dienasgramata-par-ko-ir-sis-stasts https://www.satori.lv/article/berlinales-dienasgramata-seit-un-kaut-kur-citur https://www.satori.lv/article/berlines-dienasgramata-3 https://www.satori.lv/article/berlines-dienasgramata https://www.satori.lv/article/berlines-dienasgramata-2 https://www.satori.lv/article/berlines-dienasgramata-3 https://www.satori.lv/article/berlines-dienasgramata-4 https://www.satori.lv/article/melno-naksu-dienasgramata-i https://www.satori.lv/article/pirmas-pasaules-problemas https://www.satori.lv/article/nogrieztie-seklinieki http://www.satori.lv/article/berlinales-pieraksti-pirmais http://www.satori.lv/article/berlinales-pieraksti-otrais http://www.satori.lv/article/berlinales-pieraksti-trešais http://www.satori.lv/article/berlinales-pieraksti-ceturtais http://www.satori.lv/article/berlinales-pieraksti-piektais https://satori.lv/article/pornografija-covid-laikos https://satori.lv/article/kino-klatiene-un-citas-neticamas-pieredzes https://satori.lv/article/tiessaistes-nogurdinatie
Pielikumā pievienoju “Satori” galvenā redaktora Henrika Eliasa Zēgnera vēstuli, kas apliecina, ka medijs ir ieinteresēts publicēt rakstus. Kino apskatus un recenzijas dažādiem medijiem esmu rakstījusi jau no 2006. gada, ilgus gadus esmu “Satori.lv” un “Kino Raksti” autore. Ceru un ticu, ka patlaban man ir izveidojies savs rokraksts un sava lasītāju auditorija, kam mans redzējums ir saistošs. Esmu nesen beigusi LKA NFS maģistru programmu kā kino režisore, kā arī esmu vairāku īsfilmu un vienas pilnmetrāžas autore, kas dod man iespēju rakstīt par kino ne tikai no teorētiska, bet arī no praktiska skatpunkta.
"Satori" esošie un potenciālie lasītāji, "Kino Raksti" esošie un potenciālie lasītāji, kā arī plašāka publika, kam interesē aktuālie kino notikumi.