Projekts "Madaras Melbergas dalība EFM filmu tirgū Berlīnē"

MADARA MELBERGA
Madaras Melbergas dalība EFM filmu tirgū Berlīnē
FILMU MĀKSLAS NOZARE. 2021.gada 3.projektu konkurss
400.00 EUR
10.02.2022
14.02.2022

Projekta apraksts

Šobrīd studijā FA Filma pabeigšanas posmā ir viena filma. “Saule Spīd 24 Stundas”, kuras režisors ir Juris Poškus, bet gatavas filmas ir divas - “Banāns upē”, režisors Kristaps Brīze un “Mana Māte valsts”, kas ir Ievas Ozoliņas režisēta dokumentālā filma, kura tapusi kā kopražojums ar Islandes studiju “Republik Filmproduction”. Apmeklēt EFM filmu tirgu nepieciešams, lai šīm filmām, galvenokārt divām aktierfilmām atrastu izplatītājus, vai tā saucamās Sales kompānijas. Kā pieredze rāda, to izdarīt netiekoties klātienē ir ļoti grūti, līdz ar to dalība filmu tirgū ir ļoti nepieciešama. Otrs iemesls saistīts ar filmas projektu “Kalendārs mani sauc”, kuram tikko piesaistījām filmas attīstīšanas finansējumu. Pats darbs jau ir manuskripta stadījā tulkots uz angļu valodu. Līdz laikam, kad notiks filmu tirgus, būsim izveidojuši arī trītmenta formas materiālu un plānoju filmu tirgus ietvaros iesākt sarunas ar potenciālajiem kopproducentiem, arī šī nolūka īstenošanai klātienes forma ir ļoti būtiska. Šobrīd plānā ir sadarbība ar Lietuvu, Čehiju, Igauniju, Austiju vai vāciju, jo grāmatu plānots tulkot vāciski un čehu valodā, bet tulkošanas līgumi ir noslēgti ar Lietuvu un Krieviju.
Brauciena mērķis ir piesaistīt filmām izplatītājus, kā arī atrast kopproducentus filmas projektam “Kalendārs mani sauc”. Dalības mērķis īstermiņā ir klātienes tikšanās, savukārt ilgtermiņā tas paredz sadarbības īstenošanu.
Darbības programma paredz jau pirms došanās uz filmu tirgu nolikt tikšanās ar iecerētajiem partneriem, iepazīstinot ar mūsu projektiem un iecerēm. Klātienē plānoju filmu tirgu apmeklēt 4 dienas, kas ir pietiekami, lai īstenotu plānoto.
Paredzamie rezultāti apmeklējot filmu EFM tirgu tiešā veidā saistāmi ar projekta mērķi – atrast izplatīšanas kompānijas pabeigtajām filmām un kopproducentu filmas projektam “Kalendārs mani sauc”. Jāpiebilst, ka klātienes forma ir ļoti būtiska, un rezultāts lielā mērā saistāms ar braucienu. Vēlamais rezultāts ir īstenot mērķus, kas saistīti ar visiem trīs projektiem.
Projekti top studijā FA Filma, šī projekta pieteikuma kontekstā projektu īstenošu, es filmu producente Madara Melberga.
Par mērķauditoriju saistībā ar šo projekta pieteikumu var runāt divos aspektos. Pirmais skar personas un organizācijas, ark o plānojam attīstīt sadarbību. Šajā gadījumā tie ir filmu sales kompāniju pārstāvji un producenti. Otrs aspekts saistīts ar mūsu filmu saturisko tematiku un stilistiku. “Saule Spīd 24 Stundas” ir art house filma, attiecīgi šāda rakstura filmu izplatītājus arī meklēšu. Savukārt “Banāns upē” ir piedzīvojumu filma ģimenēm ar pusaudžu bērniem, kā arī raksturojama kā filma jauniešiem no 12-15 gadiem. Attiecīgi šāda rakstura filmu izplatīšanas partnerus arī meklēšu. “Kalendārs mani sauc” arī ierindojas art house filmu veidā, līdz ar to uzrunāšu attiecīga rakstura producējošo kompāniju pārstāvjus.